Press "Enter" to skip to content

Moja praca inżynierska na temat odnawialnych źródeł energii i inwerterów

Ola Bednarz 0

No to czas na zakończenie pewnego etapu w życiu. Moja praca na temat zastosowań rozwiązań energetyki odnawialnej w budownictwie jednorodzinnym została zakończona. Przede wszystkim skupiłem się na tym, aby w takim domu zamontować systemy fotowoltaiczne.

Tanie inwertery i ich zastosowanie

inwerteryMój znajomy ma sklep w którym można zamówić panele fotowoltaiczne, dlatego sprzedał mi kilka, cena była bardzo przyjemna. Ująłem też tę informacje we wstępie, ponieważ istnieje fałszywy mit obiegowy, że takie zestawy fotowoltaiczne maja wysoką cenę. Ten mit szybko i łatwo w swojej pracy obaliłem. Opisałem wszystkie możliwe panele fotowoltaiczne i zaprezentowałem je razem z makietą na obronie. Zaprezentowałem również szczegółowe schematy dotyczące tego jak są zbudowane tanie inwertery sklep i w jaki sposób je można montować w budownictwie prywatnym. No, myślę, że jeśli chodzi o inwertery to może zbyt szczegółowo je przedstawiłem. Taka trochę redundancja, jak to by powiedział mój kumpel po filologii polskiej. W każdym razie, te inwertery to był oddzielny rozdział w mojej pracy inżynierskiej, dlatego się nim zająłem. Promotor powiedział, że powinny mnie głównie interesować systemy fotowoltaiczne, ich struktura, zastosowanie w praktyce, że powinienem pokazać jakieś istniejące instalacje. W tym pomógł mi mój kumpel, ten co ma sklep, poprosił kilku klientów o pomoc, a w zamian za to, cena niektórych produktów w jego sklepie dla nich spadnie. To się nazywa świetne zastosowanie zasady wzajemności.

W każdym razie moja praca w której panele fotowoltaiczne maja główną rolę jest już skończona, promotor stwierdził że jest bardzo dobra. Nie będę miał problemów z dostaniem się na studia magisterskie do wymarzonej uczelni. Kto wie, może kiedyś systemy fotowoltaiczne będę projektował. A, któż to wie?