Press "Enter" to skip to content

Medyczny trener personalny

Olaf Niewiadomski 0

Dopiero co skończyłam pierwszy stopień studiów, a już zastanawiałam się, co wybiorę od października. Gdy zobaczyłam w ofercie, że jest coś takiego jak specjalistyczny trening funkcjonalny, to pomyślałam, że to coś w sam raz dla mnie. Bardzo lubię nowości.

Nowy kierunek studiów podyplomowych

medyczny trening personalny w WarszawieZanim się zapisałam, musiałam oczywiście uzyskać wszelkie możliwe informacje na temat tego kierunku studiów. Czym się różni od zwykłego treningu funkcjonalnego? Jaki będzie zasięg obowiązków takiego trenera. Jak będę mogła wykonywać z ludźmi medyczny trening personalny w Warszawie? W mojej głowie nasuwało się mnóstwo pytań, na które musiałam poznać odpowiedź. Dowiedziałam się, że to nowość, i w naszym kraju zawód ten jest jeszcze niezbyt znany. Co innego trener funkcjonalny. Łączy się on natomiast z medycznym treningiem. W medycznym treningu personalnym, trener musi posiadać ogromną wiedzę, i doświadczenie, które pochodzić będzie ze sportu profesjonalnego. Będzie wiedział on o wszelakich rehabilitacjach, i tak jakby uzupełniał pracę lekarza ortopedy. Zaopatrzy nas w serię niezbędnych nam ćwiczeń, które pomogą nam zregenerować nasze ciało. Ma on na celu oprócz tego, zwiększenie sprawności fizycznej człowieka. Wszystko musi być dostosowane do potrzeb, i do wieku klienta. Gdy dowiedziałam się co nieco o tym kierunku, stwierdziłam, że w sumie jest bardzo ciekawy. Chciałabym spróbować swoich sił w roli medycznego trenera. Nawet sama nazwa już brzmi profesjonalnie. Ciekawe, jak się sprawdzę, i czy ludzie w przyszłości będą do mnie przychodzić.

Dobrze, że na studiach są praktyki. Zawsze dzięki nim można zdobyć doświadczenie. Na praktykach również sprawdzę, jaki ze mnie będzie trener w przyszłości, i czy to w ogóle jest zawód, który będzie mi odpowiadał.