Press "Enter" to skip to content

Meble na wymiar i aranżacja kuchni

Monika Zezik 0

Aranżowanie naszej kuchni jest zajęciem problematycznym. Nie możemy byle jak poustawiać tam mebli, ponieważ jesteśmy uzależnieni od podłączeń elektrycznych i podłączenia wody. Dlatego też najpierw planujemy gdzie staną takie sprzęty jak kuchenka elektryczna, lodówka, zmywarka czy zlewozmywak, a dopiero potem martwimy się o meble.

Meble na wymiar w kuchni

meble na wymiarJest to racjonalne myślenie. W końcu szafki zawsze można przestawić, zamienić czy powiesić w innym miejscu, a zlewu się tak nie przestawi. Dlatego też zanim się zabierzemy za naszą kuchnię to warto jest pomyśleć nad wszystkim i mieć wszystko zaplanowane. Z pewnością ważne są blaty kuchenne. Na nich będziemy przygotowywać różnego rodzaju posiłki, stawiali ciężkie garnki, czy gorące patelnie. Dlatego też należy sprawdzić, czy blaty kuchenne z Zamościa jakie nas interesują będą odporne na działanie takich czynników. Możemy je dostać w sklepie nie tylko w różnych materiałach, ale także w różnych kolorach. Możemy wybrać takie pasujące do szafek, dzięki czemu będą wyglądały jak ich część, możemy tez postawić na kontrastowe rozwiązania i dobrać białe blaty do czarnych szafek czy odwrotnie. Na pewno takie rozwiązanie będzie bardzo nowoczesne i będzie przyciągało wzrok. Poza blatami warto jest też zadbać o szafki. One również powinny być w stanie udźwignąć duże obciążenia, jak również być łatwe w czyszczeniu. Coraz częściej zamiast zwykłych szafek stosuje się szafy wnękowe, czyli zabudowane. Nie widać ich krawędzi, a szafy stanowią jednolitą powierzchnię. Najczęściej są to meble na wymiar, dopasowane do wymiarów naszej kuchni.

Dzięki temu nie musimy się martwić o to, czy takie rozwiązanie jest możliwe w naszej kuchni. Pamiętajmy o tym, żeby dopierać też do mebli i blatów kolor płytek podłogowych i ściennych, również zlewy mogą mieć różne odcienie.