Press "Enter" to skip to content

Maszyny dla rolnictwa – rozrzutniki

Dorota Romańska 0

Urządzenia do rozrzucania obornika posiadają różną ładowność oraz wymiary gabarytowe. Dzięki dodatkowym funkcjom mogą być też pomocne do innych celów w gospodarstwie – jako transportery lub rozrzutniki do innych materiałów.

Krótka charakterystyka rozrzutników do obornika

rozrzutnik do obornika jednoosiowyTakie urządzenia zwiększają wydajność pracy w każdym gospodarstwie niezależnie od jego wielkości. Dostępne są maszyny o ładowności od kilku do ok. 20t. Właściwie wybrane urządzenie będzie działało niezawodnie przez wiele lat. Dobrej jakości rozrzutnik wyróżnia kilka elementów. Wytrzymały układ jezdny będzie gwarantował bezpieczeństwo i komfort jazdy. Skrzynia ładunkowa powinna być stabilna, wykonana z grubej blachy (4mm-6mm), aby bez problemu poradzić sobie z większym obciążeniem. Ważny jest też adapter rozdrabniająco-roztrząsający, składający się z walców rozdrabniających i tarcz rozrzucających. W wielu dostępnych maszynach osłona adaptera jest w całości ocynkowana, co zapewnia długą żywotność materiału. Niektóre rozrzutniki wyposażone są w specjalną zasuwę, która uniemożliwia ewentualne zapychanie się walców w trakcie załadunku. Bardzo ważną funkcję spełnia łańcuchowy przenośnik podłogowy, który zapewnia dokładne rozrzucanie materiału. Rozrzutnik do obornika jednoosiowy gwarantuje komfortowe warunki jezdne i dużą zawrotność. Jest to możliwe dzięki połączeniu osi z kołami o dużej średnicy. W standardowym wyposażeniu rozrzutnika występuje też hamulec postojowy, drabinka i stopnie burtowe.

Najlepiej wybrać urządzenie, które oferuje firma posiadająca doświadczenie w produkcji tego typu maszyn. Przeważnie można też skorzystać z fachowej obsługi w zakresie doradztwa. Pozwoli to na rozwianie ewentualnych wątpliwości w zakresie parametrów i dodatkowego wyposażenia.