Press "Enter" to skip to content

Łóżeczko dla niemowlaka

Olaf Niewiadomski 0

 

Kiedy zbliża się termin porodu, większość mam gorączkowo kompletuje wyprawkę dla maluszka i urządza jego pokój. Nie może w nim zabraknąć łóżeczka, przewijaka, czy mebelków na ubranka. Lista niezbędnych rzeczy jest długa, ale tylko kilka jest najważniejszych.

Z czego są wykonane łóżeczka dla niemowląt?

łóżeczko niemowlęce białeW sklepach z artykułami dla dzieci znajdziemy wszystkie potrzebne rzeczy dla maluchów od samego urodzenia. Rodzice pierwsze kupują łóżeczko i wózek, bo bez tych artykułów ciężko się obejść. Łóżeczko niemowlęce białe jest uniwersalne i pasuje dla dziewczynek i chłopców, więc nawet jak mama nie zna płci dziecka, to może kupić taki model. Dla tak małych dzieci, musza one posiadać zabezpieczenia w postaci pionowych szczebelków, które chronią dziecko przed wypadnięciem podczas snu. Najlepsze są łóżeczka wykonane z drewna, bo charakteryzują się najlepszą trwałością. Jego wysokość sięga do około stu dziesięciu centymetrów od ziemi, dzięki czemu maluchy z nic nie wypadną. Większość modeli posiada możliwość ustawienia wysokości dna. Najwyższe ustawienie jest przeznaczone od urodzenia aż do momentu kiedy maluszek zacznie siadać i się podnosić, bo później musimy je obniżyć. Żeby dziecko się nie uderzyło w szczebelki podczas drzemki, należy zamontować od wewnętrznej strony łóżeczka ochraniacze, które przywiązuje się do szczebelków. Białe łóżeczka są dostępne w wersji z szufladą, która służy jako miejsce do przechowywania pościeli, lub drobnych zabawek malucha. Dobrze żeby łóżeczko posiadało wszystkie niezbędne certyfikaty jakości.

Łóżeczko kupują nawet rodzice, którzy śpią ze swoim dzieckiem przez pierwsze miesiące życia, ponieważ jest to jedyne miejsce gdzie może ono bezpiecznie spać. Drewniane łóżeczka możemy łatwo i szybko przemalować jeżeli ich kolor się nam znudzi.