Press "Enter" to skip to content

Łodzie do wynajęcia

Dorota Romańska 0

W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej firm, które oferują w swoich usługach wynajęcie jachtu. Można tu wynająć najróżniejsze lodzie, poczynając od małych dwuosobowych, które swoją droga nadają się idealnie na romantyczny weekend, po wielkie jachty oceaniczne, które kosztują dziesiątki tysięcy złotych za dobę, lecz i na takie lodzie jest sporo klientów.

Wynajmowanie łodzi

czarter łodziJak się okazuje czarter łodzi to bardzo dochodowy biznes, gdyż jest to luksusowa forma spędzania wakacji, jeżeli ktoś wynajmuje taką łódź na kilkadziesiąt dni. Są również mniejsze lodzie przeznaczone na żeglowanie po jeziorach, dzięki czemu nie potrzeba żadnych patentów, aby móc nią żeglować, gdyż na jeziorach nie jest to warunek konieczny, aby posiadać załogę. Czarterując jacht na morze czy ocena musimy już posiadać patent żeglarski i przydzielana jest na podstawowa załoga, lecz jeśli chcemy to zawsze można wykupić sobie pakiet all inclusive i mieć wszystko od załogi na kucharzu kończąc. Takie zabiegi stosują najczęściej najbogatsi, gdyż chcą oni w spokoju odpocząć od codziennych wyzwań i mieć wszytko zapewnione i dopięte na ostatni guzik, by nie musli się niczym przejmować. Możemy również sobie zażyczyć, aby taka łódź była przetransportowana w takie miejsce jakie dokładnie chcemy, więc możemy udać się samolotem przykładowo do Indonezji, gdzie taki jacht będzie na nas już czekał przygotowany do żeglugi z przygotowaną odpowiednio złogom i zasobami.

Cieszy nas fakt, że tak dużo osób postanawia spędzić swój wolny czas na wodzie na luksusowych jachtach czy tez mniejszych łódkach, gdyż spędzamy wtedy czas aktywnie nie nudząc się, a mało kto może pochwalić się spędzonymi wakacjami na jachcie, gdzie pływa się po najpiękniejszych wodach jakie są dostępne.