Press "Enter" to skip to content

Liczne kamery w Tychach

Ania Ogrocka 0

W ostatnim czasie na terenie Tych można zauważyć bardzo liczne prace związane z montowaniem nowych kamer praktycznie w całym mieście. Jest to spowodowane tym, że mieszkańcy nie czuli się do końca bezpiecznie w niektórych rejonach miasta, szczególnie po zmroku, dlatego też miasto postanowiło zainwestować pieniądze w monitoring takich nefralgicznych miejsc.

Bezpieczeństwo dzięki kamerom

kamery przemysłowe tychyJak się okazuje wskaźniki przestępczość są bardzo znikome w miejscach w których jest już monitoring zrobiony, bo przy dzisiejszej technologi można z kilkuset metrów zrobić bardzo dobre zbliżenie na twarz danej osoby. Przestępcy wówczas wolą nie ryzykować i jak pokazują dane policyjne miejsca, gdzie jest wysokiej jakości monitoring są praktycznie najbezpieczniejszymi w mieście. Nie dziwi zatem fakt, że mieszkańcy chcą,a by monitoring był praktycznie wszędzie i właśnie odbywa się duży przetarg na kamery przemysłowe tychy będą pierwszym miastem, które będzie w stu procentach pod monitoringiem. W innych miastach kamery są tylko ustawione przy najważniejszych miejscach w mieście. Jednak to czasami nie wystarcza, bo ludzie chcą aby kamery były w miejscach, gdzie często się spaceruje z dziećmi, czyli place zabawy i różne parki, bo wtedy czują się pewniej. Nad monitoringiem na bieżąco czuwa ochrona i gdy widzą oni coś podejrzanego w danym rejonie to od razu wysyłany jest tam patrol, żeby dokładnie sprawdzić czy aby na pewno nie ma żadnego zagrożenia.

Dzięki kamerom mieszkańcy Tych będą się czuć bezpieczniej i będą mogli pozwalać sobie na spacery wieczorami w parkach, bo zawsze będą wiedzieć, że nad ich głowami czuwają kamery. Mamy nadzieję, że inne miasta również pójdą w ślady za Tychami i będą inwestować w miejski monitoring coraz bardziej, poprawiając bezpieczeństwo.