Press "Enter" to skip to content

Leczenie chorób dziąseł u stomatologa

Maniek Legowski 0

Na początku zaznaczę, że bardzo często chodzę do stomatologów i dbam o moje zęby. Lubie, gdy są w dobrym stanie i zawsze kilka razy dziennie dokładnie je szczotkuję. Jak to ludzie powiadają, nie zawsze przesadna dbałość jest dobra dla zdrowia. Czasami można sobie nią nawet zaszkodzić, tak jak ja to zrobiłam.

Dziąsła lubią czasem zachorować

skuteczne leczenie chorób dziąseł - WrocławPoprzez za mocne szczotkowanie zębów, nabawiłam się nadwrażliwości zębów i dziąseł. Starłam sobie trochę szkliwa i przez to każdy kęs czegoś zimnego lub ciepłego był dla mnie horrorem. Do tego zęby krwawiły przy szczotkowaniu i była obawa paradontozy. Bardzo się tego bałam i postanowiłam zamienić szczoteczki na miękkie. Oczywiście konieczne było też skuteczne leczenie chorób dziąseł – Wrocław był miejscem, w którym można było znaleźć najlepszych specjalistów dentystycznych. Postanowiłam udać się do mojej ulubionej dentystki, żeby zrobiła coś z moimi dziąsłami. Na początek usunięto mi kamień nazębny, którego trochę się nagromadziło. Pani dentystka powiedziała, że już samo usuniecie kamienia spowoduje, że poczuję się lepiej i nie będę tak odczuwała bólu. Następnym krokiem była seria zastrzyków. Zastrzyki te miały na celu dostarczyć dziąsłom odpowiednich substancji, naturalnych składników, których zadaniem było przywrócenie ich do normy. Dzięki aplikacji odpowiednich składników dziąsła przestały krwawić, ponieważ tkanki zostały obkurczone. Musiałam chodzić na serię zastrzyków przez jakiś czas.

Dzielnie chodzę teraz w terminach przepisanych przez panią doktor na zastrzyki przeciwko paradontozie. Już się przyzwyczaiłam i mi to odpowiada. Najbardziej cieszę się z tego powodu, że już nie mam problemów z dziąsłami, mogę normalnie jeść zimne, ciepłe i gorące nawet. A ostatnio poszłam na lody i zjadłam je z radością i ulgą.