Press "Enter" to skip to content

Ładne nowoczesne ogrody i kłopoty z kręgosłupem

Ola Bednarz 0

Jako masażysta, jestem osobą, która ma do czynienia z różnymi ludźmi, którzy przychodzą do mnie z różnymi dolegliwościami. Najczęściej są to osoby starsze i przepracowane, które posiadają choroby kręgosłupa, ale zdarzają się także osoby młode, które korzystają z terapii antycellulitowej.

Nowoczesne ogrody bywa uciążliwe

nowoczesne ogrodyW większości przypadków do mojego gabinetu przychodzi ta pierwsza grupa ludzi. Kiedyś miałem pacjenta, który posiadał firmę ładne nowoczesne ogrody poznań. Według jego opowieści prowadził ją od kilkunastu lat i nie narzekał nigdy na brak klientów. Przyczyniło się to do tego, że jego kręgosłup zaczął boleć. Zakładanie ogrodów wiąże się z bardzo dużym wysiłkiem fizycznym. Bardzo często trzeba dżwigać ciężkie przedmioty, kopać ogród i schylać się. Jak powiedział mój pacjent, ogrody zawsze były jego pasją. Mieszkał w Śremie i tam zaprojektował swój pierwszy ogród. Klient ten do dnia dzisiejszego korzysta z jego usług. Projektowanie ogrodów okazało się dla niego w tym wieku za bardzo uciążliwe, dlatego postanowił zatrudnić kilka osób do pomocy. Byli to głównie praktykanci i stażyści. Niestety bardzo często przez te osoby robota się przedłuża, ponieważ nie mają oni takiego doświadczenia, jak on i częściej się uczą, niż pracują. Kiedy się dba o ogrody, trzeba się liczyć z tym, że ciało w końcu odmówi posłuszeństwa. Najgorsza jest sytuacja, w której dźwigając kamień wypadnie dysk. Wtedy ból jest nie do zniesienia. Można się również nabawić przepukliny kręgosłupa.

Wtedy nie pomoże nam nic, oprócz operacji. Posiadając firmę, która związana jest z dużym wysiłkiem fizycznym, warto czasami pójść do lekarza i sprawdzić swój stan zdrowia.