Press "Enter" to skip to content

Kurs wprowadzenia ochrony danych osobowych

Anna 0

Funkcjonowanie w codziennym życiu na wielu płaszczyznach regulowane jest przepisami prawa. W szczególności podlega temu działalność gospodarcza. Przynależność Polski do wspólnoty europejskiej wymaga również stosowania przepisów ustalonych przez Unię. Jedną z bardziej kluczowych ustaw w ostatnim czasie jest rozporządzenie o ochronie danych osobowych.

Czy dobrze chronisz dane osobowe?

ochrona danych osobowych - szkolenie i wdrożenieWiele firm, np. telekomunikacyjnych, czy instytucji, takich jak urzędy, operuje codziennie wieloma danymi osobowymi. Jak wiadomo, są to informacje wrażliwe, które powinniśmy w swojej firmie, czy instytucji chronić. Jeżeli tego nie zrobimy, a dane zostaną upublicznione, albo udostępnione zewnętrzy podmiotom, możemy ponieść tego nie tylko poważne konsekwencje, ale przede wszystkim stracić prestiż, na który pracowaliśmy wiele lat. Dlatego warto się przed tym odpowiednio uchronić. Gdy niezbędna jest ochrona danych osobowych – szkolenie i wdrożenie jest podstawą, aby mogła ona prawidłowo funkcjonować w naszej jednostce. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy nie tylko przekażą nam podczas szkolenia, jakie przepisy obowiązują, ale przede wszystkim pomogą nam je zastosować w praktyce. Dzięki temu będziemy mogli być spokojni przechowując dane osobowe naszych klientów, interesantów, czy kontrahentów. Kurs pomoże nam również we wprowadzeniu rozwiązań ochrony danych dostosowanych do naszych indywidualnych potrzeb.

Jeśli temat ochrony danych nadal jest nam nie do końca zrozumiały, lub dopiero zaczynamy przygodę z ich gromadzeniem, warto wziąć udział w specjalistycznym kursie. Podczas niego poznamy nie tylko przepisy, ale też nauczymy się ich stosowania w praktyce. Dzięki temu będziemy wiedzieć, w jaki sposób chronić dane osobowe kontrahentów.