Press "Enter" to skip to content

Kurs językowy dla dzieci – francuski we Francji

Ania Ogrocka 0

Kursy językowe dla dzieci w formie obozów to najlepszy sposób na to, by dziecko nauczyło się komunikacji w języku obcym. Język francuski jest jednym z trudniejszych języków, dlatego dobrze wysłać dziecko na obóz językowy do Francji, by tam dziecko mogło spotkać się z wieloma akcentami, a przede wszystkim by dziecko nauczyło się radzić w podstawowych sytuacjach z życia codziennego poza granicami Polski.

Kurs francuskiego dla dzieci – lekcje we Francji

francuski dla dzieci we FrancjiJest wiele szkół oferujących takie kursy. Długość kursy językowego dla dzieci to zazwyczaj od 2 do 4 tygodni. Kursy odbywają się w Paryżu, w Nicei i innych miejscowościach francuskich – najpopularniejsza jest stolica kraju. Zajęcia lekcyjne nie trwają długo. W ciągu całego dnia dzieci mają 4 godziny lekcyjne zajęć. 2 godziny lekcyjne rano oraz 2 godziny popołudniu. Resztę czasu dzieci spędzają na poznawaniu kultury danego kraju – organizowane są różne wycieczki. Dzieci dostają też często zadania do wykonania w mieście – najczęściej polegające na tym, by komunikować się z miejscowymi ludźmi po francusku – taka nauka języka obcego jest najbardziej skuteczna. Tego typu francuski dla dzieci we Francji to idealny sposób na to, by dziecko poznało nie tylko język obcy, ale też nauczyło się funkcjonowania w danym kraju. Lektorzy są doskonale przygotowani. Organizują oni zajęcia sportowe, wycieczki, konkursy, zadania, gry, projekty w języku francuskim. Są nawet oferty survivalowych obozów językowych dla dzieci.

Kursy dla dzieci przeznaczone są zarówno dla dzieci zaczynających naukę języka obcego jak i dla tych, które chcą przejść na wyższy poziom znajomości języka. Język francuski jest obecny przez cały okres trwania obozu dla dzieci – we wszystkich sytuacjach, posługują się nim nie tylko lektorzy czyli nauczyciele języka, ale też dzieci.