Press "Enter" to skip to content

Kupno nowego domu to dobra inwestycja kapitału

Anna 0

W co zainwestować swoje pieniądze, żeby zatrzymać ich sporą w ostatnim czasie utratę wartości? Ochronę siły nabywczej pieniądza gwarantują jedynie złoto i nieruchomości. Przy czym tego pierwszego nie bardzo opłaci się kupować, bo spore prowizje pobierają z takiej sprzedaży pośrednicy. Lepiej kupić nowy dom i poczekać kilka lat z jego sprzedażą.

Opłacalne kupno domu w Lublinie

domy na sprzedaż szerokie lublinPlanując kupno domu w celach inwestycyjnych warto dokładnie rozważyć jego lokalizację. Najwięcej zarobimy, jeśli na kupno domu wydamy jak najmniej pieniędzy. Na rynku pierwotnym ceny są natomiast bardzo zróżnicowane. Za dom stumetrowy w dużym mieście będziemy musieli zapłacić około siedmiuset tysięcy. Jeśli taki sam dom kupimy w Lublinie to zapłacimy za niego około czterystu tysięcy. Różnice są spore i oczywiście później przełożą się one na cenę sprzedaży. Chcąc kupić ładną nieruchomość z zamiarem jej późniejszego sprzedania warto zobaczyć domy na sprzedaż Szerokie Lublin, które cieszą się ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem. Domy budowane są w bardzo prestiżowej dzielnicy Lublina, a ich budową zajmują się najlepsi fachowcy. Można kupić dom zarówno w stanie surowym zamkniętym jak i dom oddany praktycznie pod klucz. Oznacza to, że dom może być wewnątrz otynkowany i pomalowany na biało. We wspomnianej dzielnicy Lublina domy są trochę droższe, ale kupują taką nieruchomość na nowym osiedlu ma się większą szansę na jego korzystną sprzedaż.

Na kupnie i sprzedaży domu w krótkim czasie można zarobić nawet trzydzieści procent. Taki zysk jest jak najbardziej realny. Jednocześnie nie ma obecnie innej możliwości osiągnięcia takich zwrotów z inwestycji. Bo w przypadku nieruchomości ryzyko utraty kapitału jest minimalne. Domy i mieszkania drożeją średnio kilka procent rocznie.