Press "Enter" to skip to content

Kto to jest fotograf

Monika Zezik 0

Aparat to narzędzie służące do wykonywania zdjęć. Każdy kto posiada odpowiednią sumę pieniędzy oraz ma chęci może się wybrać do sklepu i zakupić, dowolny aparat. Może również zaopatrzyć się w obiektyw, statyw, kartę pamięci, program do obrabiania zdjęć. Wszystko co potrzebne jest do tego aby móc wykonywać zdjęcia.

Czy osoba z aparatem do fotograf?

fotograf - częstochowaOczywiście, że nie. Patrząc na definicję, fotograf to osoba, która zajmuję się zawodowa robieniem zdjęć. Jednak należy to rozumieć w sposób nieco inny. Oczywiście można kupić aparat, otworzyć studio fotograficzne i nazywać się fotografem, jednak ilu klientów zdecyduję się wówczas na skorzystanie z twoich usług. Posiadanie aparatu, nie robi z Ciebie fotografa, tak samo jak posiadanie korków do grania robi z Ciebie piłkarza. Tak samo jak buty do biegania nie robią z Ciebie maratończyka. Należy pamiętać o tym, że posiadanie odpowiedniego sprzętu nie uczyniło nigdy z nikogo fotografa czy też piłkarza. Wszystkie te umiejętności wymagają odpowiedniego szkolenia, przygotowania oraz talentu. Jeżeli chodzi o fotografa istnieją specjalne kursy oraz szkoły w trakcie, których uczysz się posługiwania aparatem oraz odpowiedniego wykonywania zdjęć. Często poświęcając wiele czasu na wykonanie jednego perfekcyjnego zdjęcia. Wiadomo, że istnieje część ludzi, która jest samoukami jednak ta forma nie jest polecana, ponieważ nie każdy jest w stanie wówczas się nauczyć odpowiedniej obsługi aparatu. Praca fotografa to praca w bardzo szerokim zakresie. Fotograf – Częstochowa może zajmować się wykonywaniem zdjęć paszportowych, legitymacyjnych w studio, może pracować dla gazety, czy też wykonywać zdjęcia na imprezach okolicznościowych. Możliwości jest bardzo dużo.

Wybierając zawód fotografa musisz się liczyć z tym, że jest to zawód, w którym występuję duża konkurencja. Aby wejść na rynek i się na nim utrzymać potrzeba odpowiedniej determinacji. Nie można dać się pożreć konkurencji oraz trzeba walczyć o każdego klienta.