Press "Enter" to skip to content

Książki i szkolenia wprowadzają nas w świat samorozwoju

Kaśka Wilczewska 0

Ostatnie kilka lat to okres ogromnej popularyzacji tematyki samorozwojowej. Widać to chociażby na półkach w księgarniach, gdzie pozycje dotyczące pracy nad sobą na wielu płaszczyznach zajmują coraz więcej miejsca. Z roku na rok pojawia się coraz więcej mniej lub bardziej wartościowych pozycji. Rozkwita również rynek szkoleń. 

Zaczęliśmy dostrzegać potrzebę samorozwoju

polecana firma szkoleniowaDwudziesty pierwszy wiek okazuje się być rajem dla tych, którzy chcą się realizować w życiu. Materializm i konsumpcjonizm schodzi na dalszy plan. Widać, że ludzie są już zmęczeni ciągłą pogonią za pieniędzmi. Zaczęliśmy dostrzegać, że w życiu liczy się coś więcej i to nie stan konta decyduje o naszym szczęściu. Pracujemy więc nad płaszczyzną: fizyczną, duchową, emocjonalną czy finansową. Wszystkie cztery są ze sobą sciśle powiązane. Oprócz różnorodnych książek, które możemy odnaleźć na sklepowych półkach, coraz większe zainteresowanie wzbudzają szkolenia. Wielu coachów czy specjalistów w danej dziedzinie organizuje szkolenia na własną rękę. Istnieje jednak w naszym kraju bardzo znana i polecana firma szkoleniowa, która organizuje ogromne wydarzenie, czasem nawet kilkudniowe, oparte na doświadczeniu najlepszych szkoleniowców zza oceanu. Na takie duże szkolenia zaprasza się najlepszych z najlepszych, którzy w przystępny, energetyczny sposób uczą, jak stawać się lepszą wersją siebie. Wydarzenie te cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a Polacy uznawani są za jednych z bardziej entuzjastycznych narodów. 

Całe życie jest ciągłym rozwojem, procesem zmian. Nie funkcjonujemy tylko i wyłącznie w świecie materialnym. Dużo ważniejsze jest to, co dzieje się w nas, na płaszczyźnie duchowej i emocjonalnej.  W końcu zaczyna to docierać do szerszego grona ludzi, co widać po szczególnym zaineteresowaniu samorozwojem.