Press "Enter" to skip to content

Kredyt hipoteczny w Krakowie

Ania Ogrocka 0

Większość młodych ludzi marzy o własnym mieszkaniu, lecz ich sytuacja finansowa uniemożliwia im kupno takiego lokalu. Ceny mieszkań zaczynają się od kilku tysięcy złotych za metr, a im lepsza lokalizacja, tym wyższa cena. Za gotówkę zakup jest niemożliwy, dlatego młodzi szukają kredytów.

Oferta kredytów hipotecznych

kredyty hipoteczne krakówBanki chętnie dają pożyczki osobom, które posiadają zdolność kredytową i mają odpowiednią kwotę na wkład własny. Aby dokonać transakcji zakupu nieruchomość na kredyt, należy odpowiednio wcześnie zacząć składać wymagane dokumenty i zaświadczenia, na podstawie, których bank ustali wysokość kwoty, jaką są w stanie nam pożyczyć. Jeżeli potrzebujemy kredyty hipoteczne Kraków jest miastem, w którym mamy największe szanse na otrzymanie pożądanej kwoty. Poszukując najlepszej oferty w Krakowie, najlepiej skorzystać z pomocy specjalnych biur finansowych, które pomogą nam porównać ofertę konkurencji i wybrać najtańszą. Wzięcie kredytu hipotecznego jest zobowiązaniem na długie lata, dlatego należy dokładnie przemyśleć decyzję, gdyż spłata kredytu może trwać nawet trzydzieści lat. Bez względu na domowy budżet, banki będą od nas bezwzględnie wymagać spłaty każdej raty w terminie, a za spóźnienia będą naliczały odsetki. Hipoteka często wiąże się z dodatkowymi ubezpieczeniami, oraz zabezpieczeniami, które dają bankom gwarancję, że kredyt będzie spłacony. Idąc do banku zawsze możemy negocjować warunki na jakich weźmiemy kredyt i warto korzystać z tej możliwości, bo pozwala sporo zaoszczędzić.

Kredy hipoteczny możemy dostać na minimum dziesięć lat, a w zależności od banku, na maksymalnie trzydzieści, lub trzydzieści pięć lat. Do kwoty kredytu należy doliczyć prowizję dla pośrednika, oraz kwoty wymagane za podpisanie umowy przedwstępnej.