Press "Enter" to skip to content

Kowalstwo artystyczne w wyposażeniu wnętrz

Paweł Bednarek 0

Większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak często korzysta z różnego rodzaju wieszaków. Kurtki i płaszcze zostawiamy w przedpokoju, w kuchni mamy wieszaki na chochle oraz łopatki, w łazience wieszamy ręczniki, szlafroki lub piżamki. Z wieszakami spotykamy się w szkolnych szatniach, restauracjach, u fryzjera i w hotelu, ale jak często rzeczywiście zwracamy na nie uwagę?

Najpiękniejsze warianty wiszących wieszaków

wieszaki wiszące kuteHaczyki na ścianie lub rząd kołeczków – z tym najczęściej kojarzymy możliwość powieszenia naszych wierzchnich ubrań i nie przywiązujemy do nich większej wagi. Jednak wyposażając własne lokum warto zainteresować się tym tematem, ponieważ dodatki, nawet te najmniejsze tworzą atmosferę całego domu. Obecnie mamy bardzo szeroki wybór produktów z różnych materiałów o szerokiej kolorystyce, kształcie oraz wielkości. W natłoku masowo produkowanych, identycznych przedmiotów warto zwrócić uwagę na wieszaki wiszące kute. Stanowią one arcydzieła z metalu, które wspaniale komponują się z wnętrzami o charakterze rustykalnym, awangardowym, klasycznym oraz nowoczesnym. Ręczne rzemiosło sprawia, że kute wieszaki są niepowtarzalne. Mniejsze mogą służyć, jako wieszaczki na klucze, pojedyncze możemy zainstalować w łazience, natomiast duże z dodatkowymi półeczkami sprawdzą się w przedpokoju. Kute wieszaki wiszące są dostępne w szerokim wzornictwie. Obok klasycznych esów-floresów oraz motywów roślinnych, coraz częściej możemy spotkać wieszaki w kształcie pajęczyny, zwierząt, a także nowoczesnych geometrycznych form.

Wiszące wieszaki kute stanowią idealne zastępstwo dla mało estetycznych plastikowych produktów, które często ulegają uszkodzeniom. Większość z nas szuka obecnie gustownych oraz praktycznych elementów wyposażenia, a metaloplastyka jest w tym momencie idealnym rozwiązaniem.