Press "Enter" to skip to content

Korzystanie z regulatora PWM

Olaf Niewiadomski 0

Kiedyś w domach montowano wiele kinkietów oraz żyrandoli, aby odpowiednio dopasować moc oświetlenia do panujących warunków. Wiadomym jest, że kiedy siedzimy i oglądamy telewizor, to mocne i intensywne światło przeszkadza, ale nie możemy kompletnie wyłączyć światła, żeby chociaż widzieć twarze bliskich osób oraz choćby przyciski na pilocie. Obecnie istnieją inne sposoby na regulację oświetlenia.

Zastosowanie regulatora PWM w oświetleniu

niezawodny regulator pwmOczywistym jest, że kiedy przyjeżdżają goście na imprezę rodzinną, włączamy wszystkie możliwe światła, aby nastrój był pobudzający, a goście widzieli co jest na stole. Kiedy zaś siedzimy z rodziną na kanapie i oglądamy telewizję lub rozmawiamy o minionym dniu, to zbyt mocne światło temu nie sprzyja, wówczas korzystamy z mniej intensywnego światła. Jeszcze niedawno rozwiązywało się to w taki sposób, że montowano różne żyrandole i kinkiety, aby móc jedno wyłączyć, pozostawiając drugie włączone. Kiedy nagle było potrzebne mocniejsze światło, trzeba było wszystko od nowa włączać. Taki stan szkodzi też żarówkom. Obecnie stosuje się niezawodny regulator PWM, dzięki któremu można regulować światło dowolnie – od najsłabszego do najmocniejszego, w zależności od potrzeby. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma już potrzeby montowania w każdym pokoju wielu źródeł światła, ponieważ wystarczy jedno z odpowiednią regulacją. W przypadku budowania nowych domów, ułatwia to instalację wszelkich przewodów elektrycznych.

Regulacja oświetlenia za pomocą regulatora PWM jest skuteczna, ale przede wszystkim bardzo przydatna. Dzięki takim regulatorom można bardzo szybko zmienić światło na bardziej intensywne lub na nastrojowe, a co najważniejsze, odbywa się to bez odłączania i włączania co chwilę nowych odbiorników prądu.