Press "Enter" to skip to content

Konopne maści dla skóry

Dawid Pikulski 0

Niegdyś wykorzystywano konopie siewne jako panaceum na różnego rodzaje chorób, a z czasem wiedza na temat ich skuteczności stała się nieco zapomniana. Jednak obecnie dzięki licznym badaniom wiemy jak są dobre dla skóry i organizmu człowieka. Dlatego warto zapoznać się z różnymi produktami, a w szczególności z maściami.

Konopne maści dla każdego typu skóry

naturalna maść z konopi na łuszczycęZapewne wielu z nas słyszało niepochlebne opinie na temat konopi, jednak warto zwrócić uwagę, że dotyczą one przede wszystkim odmiany indyjskiej. Odmiana siewna z kolei jest bardzo ważnym elementem dla człowieka. Zawiera w sobie roślinny odpowiednik związku kannabinoidowego występującego naturalnie w naszych ciałach, a przy tym żadna inna roślina na globie go nie ma. Dlatego wykorzystujemy konopie w różnych sektorach. Nikogo nie powinno dziwić, iż bardzo popularne jest naturalna maść z konopi na łuszczycę, egzemę czy atopowe zapalenie skóry. Silnie odżywia, przyspiesza procesy regeneracji naskórka, jak również wygładza. Nie można też zapomnieć o rozjaśnianiu blizn czy przebarwień. Dodatkowo spisuje się jako środek łagodzący zaczerwienienia, świąd oraz suchość. W związku z tym poleca się ją także osobom z trądzikiem. Mimo to nie mając żadnych problemów skórnych z powodzeniem możemy używać nie maści, ale kremy z dodatkiem konopi. Po prostu dogłębnie odżywimy nasze warstwy skóry, dzięki czemu będą utrzymywać odpowiedni poziom nawodnienia każdego dnia. Warto je wypróbować.

Produkty konopne w obecnych czasach nie powinny nas już dziwić, gdyż są odpowiednio przebadane oraz udowodniono jak są ważne dla naszych ciał. Dlatego regularne korzystanie z konopi w ramach pielęgnacji dermatoz czy innych problemów skórnych jest bardzo wskazane. Mimo to przy zdrowej skórze też warto je wybierać.