Press "Enter" to skip to content

Koniec ery producenta pończoch?

Monika Zezik 0

Czy to możliwe? Czy każdy producent pończoch powinien zacząć drżeć o swój los i przyszłość swojego biznesu? Okazuje się, że to bardzo prawdopodobne. Według badań i wypowiedzi internautów, pończochy są coraz rzadziej wybieranym elementem garderoby.

Producent pończoch – jak nie splajtować?

producent pończochMinęły czasy, gdy kobiety zakładały pończochy na co dzień, do spódnic. Dziś coraz więcej pań sięga po rajstopy. Argumenty? Jest ich wiele. Przede wszystkim wygoda i cena, która jest niższa. Ponadto pończochy są takim elementem bielizny, który bardzo często kojarzy się jednoznacznie erotycznie. Niektóre panie wolą więc tego uniknąć i sięgnąć po bezpieczniejsze rajstopy. Wiadomość ta spowoduje na pewno, że niejeden sprawdzony producent pończoch poczuje ulgę i będzie pewniejszy w kwestii swojego biznesu. Czy jednak można to potraktować jako jednosezonową odskocznię, czy raczej jako trend, który będzie obecny także w następnych latach? To oczywiście trudno stwierdzić, ponieważ damska moda zmienia się szybko jak w kalejdoskopie i kiedy w jednym sezonie coś jest modne, w następnym może być już przestarzałe. Nie jest to tak bezpieczne, jak interes, który prowadzi na przykład producent skarpetek, w którym moda zmienia się rzadko. Dobrym przykładem na niezmienną modę jest także każdy producent rajstop dziecięcych, w przypadku których zazwyczaj modę wyznaczają jedynie postaci z bajek, które umieszcza się na odzieży. Jak więc los czeka pończochy? Tego nie wiadomo.

Dziś są zazwyczaj kupowane na imprezy weselne, studniówki czy bale, kiedy to najbardziej pasują do eleganckich strojów. Czy warto w nie jednak inwestować? Na dzień dzisiejszy lepszym wyborem będą rajstopy, jednak jeśli nie jesteś wielką zwolenniczką wyznaczania trendów, śmiało sięgaj po pończochy, które wciąż w sklepach są bardzo łatwo dostępne.