Press "Enter" to skip to content

Kokon minky z bawełny

rabartosz 0

Rodzice się często zastanawiają w czym można trzymać maleńkie dziecko, aby było mu dobrze i bezpiecznie. Oczywiście najlepiej się czują w ramionach mamy i taty, ale nie można ich przecież cały dzień nosić na rękach. Pomocne jest wtedy łóżeczko, lub kokon, w którym możemy spokojnie niemowlaka zostawić samego.

Z czego jest wykonany kokon minky?

kokony minky bawełnaJeżeli decydujemy się odłożyć malucha do łóżeczka, to musimy je odpowiednio zabezpieczyć osłonkami, oraz zapewnić miękki materac z przyjemną w dotyku pościelą. Dziecko może wtedy w nim samo leżeć, a nawet się samodzielnie uspokajać. Inną opcją są bujane foteliki, czy kokony, w którym nasz maluch może być blisko nas. Jeżeli kokony minky bawełna jest najlepszym materiałem od wewnętrznej strony, a miękki polar z małymi wypustkami, z drugiej strony. Są to materiały przyjazne dla dzieci, które posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Kokon może służyć jako bezpieczna leżanka dla noworodka, którą położymy na łóżku, podłodze, czy włożymy w nim dziecko do łóżeczka, albo wózka. Dla starszego dziecka taki materacyk, może być bezpiecznym miejscem do zabawy, z którego nie wypadnie, ponieważ ma wysokie, miękkie brzegi, wypełnione silikonowymi kuleczkami amortyzującymi uderzenia. W takim kokonie dziecko ma niewiele miejsca do poruszania i dlatego czuje się bezpiecznie. Możemy do stosować na przemian z dwóch stron, ponieważ jedna strona jest wyścielona lekką bawełną, a druga pluszowym i ciepłym polarem, który jest przyjemny dla skóry dziecka.

Kokony są szyte w jednym, uniwersalnym rozmiarze, ponieważ służą dzieciom tylko przez pierwsze miesiące życia. Dzięki regulacji sznureczkami, możemy jego długość dostosować do wzrostu maluszka, a przez to wydłużyć czas stosowania o parę miesięcy. Kokon jest świetną alternatywą dla becików i rożków.