Press "Enter" to skip to content

Klasyczne szakle podłużne dla transportu wodnego

Karolina 0

Załadunek kontenerów na pokład statku towarowego jest wielkim przedsięwzięciem logistycznym. Każdy element zabezpieczający ładunek musi posiadać atest producenta i spełniać wyśrubowane, międzynarodowe normy. Dla transportu drogą morską są one wyjątkowo ściśle przestrzegane. Stosowanie łańcuchów, odciągów i szakli podłużnych ma na celu zminimalizowanie ryzyka utraty towarów.

Haki i metalowe elementy w typie szakli do załadunku

szakle podłużneMetal jest solidnym tworzywem, które zwłaszcza w przypadku transportu na wielkie odległości, spełnia w sposób doskonały swoją rolę. Wykorzystanie szakli i haków w transporcie morskim jest sposobem na trwałe i skuteczne zabezpieczenie kontenerów przed upadkiem i przesunięciem w podróży. Długa trasa, wiodąca przez morze i ocean, powoduje, że szakle podłużne są najczęściej wykorzystywane do transportu. Pomagają zapewnić właściwy naciąg lin oraz łańcuchów. Są bardzo mocne i wytrzymałe. Specjalna technologia produkcji sprawia, że ten typ haków i wiązań jest odporny na rdzę i działanie zmiennych temperatur. Nawet w skrajnych warunkach atmosferycznych, szakle podłużne nie tracą swoich oryginalnych właściwości. Są trwałe i niezawodne, wprost stworzone do przewozu ładunków na wyjątkowo długie trasy. Producent daje na tego typu osprzęt bardzo długa gwarancję. W fabryce szakle poddawane są wnikliwej kontroli jakości ze względu na potrzebę długiego i bezawaryjnego użytkowania.

Wybór odpowiednich zabezpieczeń przeznaczonych do transportu ładunków drogą oceaniczną i morską, ma na celu wyeliminowanie awarii i wypadków w trasie. Szakle o podłużnym przekroju są bardzo trwałe i wraz z linami, odciągami oraz łańcuchami tworzą wysokojakościowy system do stabilizacji kontenerów w transporcie morskim. Na długich trasach sprawdzają się szakle.