Press "Enter" to skip to content

Kładę w święta serwetę na stół

Olaf Niewiadomski 0

W tym roku pierwszy raz będę robiła w swoim domu święta dla całej rodziny. Jestem bardzo podekscytowana i muszę się dobrze przygotować. Będzie prawie cała rodzina i czeka mnie sporo pracy. Postanowiłam już za wczas urządzić pokój, gdzie przyjmę gości.

Dzięki serwecie na stole wszystko pięknie wyglądało

serweta na stółWiem, że jak w domu mama robiła święta to zawsze była położona świąteczna serweta na stół w bombki. Postanowiłam, że podtrzymam tradycję i zrobię tak samo jak mama. Wigilia jest dla nas ważnym świętem i zawsze bardzo mocno to zaznaczamy. Zawsze jest nakryte dodatkowe miejsce i sianko znajduje się pod stołem. Niestety, ale nie miałam w domu żadnej serwety, która by się nadawała na te święta i udałam się na zakupy. Może to być zwykła, biała serweta na stół, ponieważ bardziej pasowałaby mi do całości wystroju. Mam dużą choinkę i akcentów świątecznych jest wystarczająco dużo. Poszłam po podstawowe zakupy i przy okazji na pewno będzie dostępna w sklepie jakaś ładna serweta na stół to od razu ją kupię. Znalazłam mnóstwo serwet i miałam z czego wybierać. Zdecydowałam się na białą. Jest odpowiedniej wielkości i prezentować na pewno będzie się doskonale. Już nie mogę doczekać się aż wrócę do domu i ją położę na stole. Kiedy w domu już wypakowałam wszystkie zakupy to od razu zabrałam serwetę i poszłam do salonu. Przyznam, że ta serweta na stół jest najlepszą rzeczą jaką ostatnio kupiłam. Prezentuje się pięknie a stół wygląda wręcz bajecznie. Mogę zabierać się za gotowanie dwunastu potraw.

Wszystkim moja serweta się spodobała a mama ucieszyła się, że podtrzymuję rodzinną tradycję w swoim domu. Było tego dnia bardzo przyjemnie i wszystkim smakowało moje jedzenie. Udało mi się dobrze przygotować do swoich pierwszych świąt w nowym domu.