Press "Enter" to skip to content

Kilka słów o roletach w kasecie

Ania Ogrocka 0

Wśród bogatego asortymentu rolet wewnętrznych, znajdują się również te, które w stanie zwiniętym skrywane są w estetycznej kasecie. Jest to rozwiązanie, które uniemożliwia chociażby zakurzenie materiału rolety w ciągu dnia, gdy jest ona bardzo rzadko używana. W poniższym tekście postaram się odrobinę bardziej przybliżyć produkt, jakim są rolety w kasetach.

Charakterystyka rolet w kasetach

rolety w kasecieJeśli chodzi o rolety w kasecie, jest to produkt stosunkowo nowy na rynku użytecznych dekoracji okiennych. W odróżnieniu od rolet, które zapewne powszechnie każdy z nas zna, rolety w kasecie montowane są na ramie okna, a mechanizm ich opuszczania i miejsce montażu pozwalają na to, by roleta w pełni przylegała do szyby. Oznacza to, że przy zastosowaniu rolet w kasetach nie mamy do czynienia z przestrzenią, przez którą do naszego wnętrza wpada światło, a która jest domeną rolet wolnowiszących. Dodatkowo roleta w kasecie jest dość estetycznym rozwiązaniem. Kaseta jest bowiem wykonywana zawsze z białego tworzywa, co – biorąc pod uwagę biel ram okiennych – umożliwia nam całkowite zamaskowanie rolet w ciągu dnia, kiedy nie są one wykorzystywane ze względu na swoje funkcjonalności. Jeśli chodzi o rolety, wykonywane są one – podobnie jak inne typy rolet wewnętrznych – z materiałów, które są grube na tyle, by bez problemu zatrzymywać światło związane z promieniami słonecznymi i ciepło, które się z nimi wiąże.

Rolety w kasetach dostępne są w coraz większej ilości sklepów. Dostarczane są przez najlepszych producentów rolet okiennych, którzy szczególnie dbają o to, by były one wykonane z materiałów dobrej jakości, a jednocześnie, by klient dysponował odpowiednim wyborem pod względem wielkości rolet, a także ich kolorystyki. Dzięki temu możliwe będzie dobranie rolety do każdego pomieszczenia.