Press "Enter" to skip to content

Kilka słów o cateringu plenerowym

Olaf Niewiadomski 0

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czym jest catering i w jakich sytuacjach najczęściej znajduje swoje zastosowanie. Niewiele osób wie, że catering bywa często precyzowany ze względu na okoliczności, dla jakich jest przygotowywany. Możemy więc wyróżnić catering ślubny, catering biznesowy, a także – szczególnie interesujący – catering plenerowy.

Charakterystyka cateringu plenerowego

catering plenerowy toruńZ różnego typu i rozmiaru cateringiem plenerowym mamy do czynienia zawsze wtedy, gdy organizowany jest on – jak sama nazwa już wskazuje – w plenerze. Jeśli chodzi o catering plenerowy Toruń, podobnie zresztą jak inne miasta, proponuje go swoim mieszkańcom przy organizacji różnego rodzaju festiwali i pikników. Najczęściej catering tego typu przygotowywany jest przez wyspecjalizowane firmy, które jednocześnie – w czasie imprez plenerowych – zajmują się jego serwowaniem przybyłym gościom. Przy zamawianiu cateringu plenerowego, bez względu na jego wielkość, możemy w pełni decydować o menu, które zostanie zaserwowane gościom. Oczywiście wśród najpopularniejszych dań serwowanych w ramach cateringu plenerowego, znajdują się te, które doskonale znamy z przygotowywania na świeżym powietrzu, a więc wszelkiego rodzaju dania przygotowywane na grillu. W standardowym menu cateringu plenerowego znajdą się więc grillowane kiełbaski, szaszłyki i inne dania, które możemy spożyć bez korzystania ze specjalistycznych sztućców.

Nie oznacza to jednak, że owego menu nie możemy rozszerzyć, np. o burgery, które doskonale również sprawdzają się, jeśli chodzi o potrawy przygotowywane na grillu, a także wszelkie sałatki, pasujące do grillowanych dań. Często w ramach cateringu plenerowego przygotowywane są również odpowiednie ciastka i inne słodkie przekąski.