Press "Enter" to skip to content

Karboxyterapia w Krakowie

Renata Arciszewska 0

Karboxyterapia znana jest już od osiemdziesięciu lat. Okrzyknięta przełomem w kosmetologii XXI wieku, staje się ostatnio coraz popularniejsza. Zabieg ten polega na wprowadzeniu pod skórę niewielkich dawek dwutlenku węgla, które mają za zadanie pobudzić komórki do pracy. 

Zabiegi karboxyterapii w Krakowie

karboxyterapia KrakówWprowadzanie pod skórę dwutlenku węgla dla niektórych brzmi dość niepokojąco. Nie ma się jednak czego obawiać. Jest to naturalna substancja trafiająca do naszego organizmu. Poza tym dawki stosowane podczas zabiegu są naprawdę niewielkie – nie przekraczają one ilości gazu, jaka dostaje się do naszego organizmu podczas większego wysiłku fizycznego. Dwutlenek węgla wprowadzany punktowo pobudza okoliczne komórki do pracy. Stają się one lepiej ukrwione i dotlenione. W efekcie skuteczniej się oczyszczają, odżywiają i są pobudzone do produkcji kolagenu, który odpowiada za jędrność i elastyczność skóry. Szukając informacji  na temat: karboxyterapia Kraków, trafiamy na strony wielu salonów kosmetycznych oraz klinik medycyny estetycznej. Zabiegi w nich zaczynają się już nawet od 150 zł, jednak trzeba mieć na uwadze, że cena zależy od obszaru, który chcemy poprawić. Możemy zdecydować się na pojedynczy zabieg np. przed wielkim  wyjściem, ale jeśli chcemy trwałych efektów, potrzebna będzie ich cała seria. Ile dokładnie? To już jest to kwestia ustalana indywidualnie, ale jeśli chcemy usunąć nasz problem raz na zawsze, raczej trzeba się nastawić na regularne wizyty w salonie przez jakiś okres czasu i związany z tym nieco wyższy wydatek. 

Zabiegi karboxyterapii są proste i skuteczne. Możemy dzięki nim pozbyć się niechcianych zmarszczek, rozstępów czy cellulitu oraz ujędrnić skórę. Wprawdzie terapia ta nie należy do najprzyjemniejszych, ale też nie jest bardzo bolesna, a efekty naprawdę zachwycają.