Press "Enter" to skip to content

Kanapy rozkładane do salonu

Zosia Moszka 0

Umeblowanie mieszkania to nie lada wyzwanie. Trzeba przemyśleć nie tylko funkcjonalność mebli, ale także ogólny wystrój wnętrza oraz metraż mieszkania. Najważniejszym pomieszczeniem w każdym domu jest niewątpliwie salon. To tam toczy się codzienne życie rodzinne, tam przyjmujemy gości czy relaksujemy się po pracy. Jak go umeblować?

Jakie są zalety posiadania rozkładanego narożnika?

narożnik rozkładany z funkcją spaniaSalon to miejsce, w którym spędzamy większość wolnego czasu. To tam możemy obejrzeć telewizję w gronie rodzinnym czy przyjąć gości na wieczorne przyjęcie. Ważne jest odpowiednie umeblowanie salonu, aby był on nie tylko stylowy, ale także funkcjonalny. Warto umieścić w nim jakiś stolik lub ławę, która będzie idealna do postawienia na niej kawy czy przekąsek. Salon nieodłącznie kojarzy się też z wygodną kanapą, na której można się zrelaksować i rozsiąść. Coraz bardziej popularne stają się tak zwane narożne kanapy. Są one bardzo praktyczne, gdyż pomieszczą większą ilość osób niż tradycyjna kanapa. Poza tym, narożnik rozkładany z funkcją spania może być idealnym miejscem do przenocowania jakiegoś gościa. Kiedy nie dysponujemy specjalnym pokojem dla gości, będzie to świetny pomysł, aby spali właśnie w salonie. W kawalerkach narożnik może też pełnić funkcję naszego własnego łóżka. Kolejną zaletą jest to, że narożnik posiada także pojemną skrzynię na pościel, kołdrę czy poduszki. W niewielkich mieszkaniach to istotne, aby znajdować takie rozwiązania, które oszczędzają cenne miejsce w pomieszczeniach. 

Kanapy narożne w typie modułowym to bardzo funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie. Można modyfikować jego wygląd czy dostosować go do ilości miejsca w pomieszczeniu. Poza tym, jest to świetne rozwiązanie do małych mieszkań. Po rozłożeniu może służyć jako w pełni funkcjonalne łóżko dla nas lub dla naszych gości, których chcemy przenocować u siebie.