Press "Enter" to skip to content

Kamienne blaty kuchenne i laminam

Renata Arciszewska 0

Laminam jest materiałem, który powstaje poprzez zmielenie kilku skał, a następnie sprasowanie ich. Po sprasowaniu taka płyta zostaje podgrzana do bardzo wysokiej temperaturze. Właśnie w ten sposób powstają spiek kwarcowe, które można wykorzystać w wielu przypadkach (oczywiście wykończenia wnętrz).

Kamienne blaty kuchenne są wytrzymałe

kamienne blaty kuchenneJak już zostało wspomniane płyty laminam wykorzystuje się przede wszystkim podczas wykończenia wnętrz. W Warszawie wielu architektów wnętrz czy projektantów właśnie decyduje się na ten materiał. Przykładowo w Warszawie można wiele ekskluzywnych showroom laminam wykończonych spotkać. W takich showroom nie tylko posadzki są kamienne, ale i okładziny, czy elementy wykończenia całego wnętrza. Posadzki kamienne z laminam prezentują się bardzo elegancko i dostojnie, co sprawia, że wiele osób, chce mieć takie posadzki kamienne w swoich salonach. Po posadzkach, także bardzo popularne są blaty kuchenne wykonane ze spieków kwarcowych. Takie kamienne blaty kuchenne z Warszawy są wytrzymałe i trwałe, co wiadomo, że w kuchni jest pożądaną cechą. Spieki kwarcowe gwarantują trwałość, co sprawia, że właśnie blaty kuchenne z niego są bardziej pożądane od tych z granitu czy też wykonanych z innego materiału. Także w łazienkach, płytki, czy okładziny wykonuje się z laminam. Również i blaty w łazienkach, które znajdują się pod i wokół umywalek mogą być wykonane z tego materiału – wygląda to oczywiście podobnie do blatów, które montuje się w kuchni. Dzięki temu nasza łazienka będzie prezentowała się definitywnie atrakcyjnie oraz luksusowo.

Laminam ma wiele zastosować, jednak najczęściej jest to budownictwo, a mianowicie wykończenia już gotowych wnętrz. Z tych gotowych płyt, wykonuje się podłogi, okładziny ścian, a także i elementy wykończenia wielu wnętrz, jak na przykład blaty kuchenne czy płytki w łazience.