Press "Enter" to skip to content

Jakość stalowych szkieletów hal magazynowych

Kaśka Wilczewska 0

 

Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów powierzchni magazynowych, z których najpopularniejsze są szkieletowe. Mogą one być aluminiowe, lub stalowe, mobilne, lub na stałe przytwierdzone do podłoża. Wybór zależy od naszych wymagań i tego jak hala będzie wykorzystywana, oraz co w niej będziemy przechowywać.

Z czego jest zbudowana hala szkieletowa?

hale szkieletowe z płyty warstwowejMobilne hale składają się z aluminiowej konstrukcji w postaci rurek grubości dwóch, trzech centymetrów, które się łączy ze sobą jak klasyczny namiot. Zewnętrzną warstwę tworzy gruby, nieprzemakalny materiał będący mieszanką bawełny, nylonu i ceraty, który mocuje się do podłoża linkami i hakami. Jest to dobre rozwiązanie na magazyn w sezonie letnim, jednak całoroczne lepsze będą hale szkieletowe z płyty warstwowej. Ich konstrukcja składa się z ciężkich, stalowych belek połączonych śrubami i wkrętami, a w kluczowych miejscach są ze sobą zespawane. Szkielet hali jest składany na miejscu budowy i przytwierdzany jest do betonowego podłoża. Ściany hali są najczęściej budowane z płyt wielowarstwowych. w których skład wchodzi płyta poliuretanowa, styropian i wata mineralna. Takie połączenie daje pewność, że w zimie hala nie będzie szybko tracić ciepła, a w lecie w środku będzie zawsze o kilka stopni mniej ciepła niż na zewnątrz. Szkielet dachu jest pokrywany blachą, lub płytami ze sztucznego tworzywa. Wszystkie rogi budynku są zabezpieczane aluminiowymi nakładkami w celu zabezpieczenia newralgicznych miejsc hali przed korozją i zniszczeniem.

Budowa samego szkieletu hali zajmuje parę godzin, a resztę czasu pochłania położenie betonowej wylewki, obłożenie boków konstrukcji płytami warstwowymi, oraz przymocowanie dachu. Prace wykończeniowe przy budowie oraz ewentualne poprawki są wykonywane na samym końcu.