Press "Enter" to skip to content

Jakie są zasady zdrowego odchudzania?

Adam Lasecki 0

Wiosna to czas, w którym większość pań zaczyna się odchudzać, ponieważ przez okres zimowy przytyło im się kilka kilo. Poza tym chcą móc się pochwalić szczupłą sylwetkom podczas wakacji. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować drastycznych diet, ponieważ prowadzą one do wyniszczenia naszego organizmu.

Zasady zdrowego odchudzania się

Odchudzanieodchudzanie w Katowicach to proces, który powinno się zaplanować na dłuższy okres. Wiele rodzajów diet, jakie możemy znaleźć na różnych stronach internetowych a zwłaszcza tych ekstremalnych bazuje głównie na utracie wody. Po nich najczęściej organizm wraca do dawnej wagi. Diety te mają sens tylko wtedy, gdy chcemy w ciągu kilku dni stracić parę centymetrów w pasie, aby zmieścić się w ulubioną sukienkę i dobrze wyglądać. Jednak stosowane zbyt często czynią w naszym organizmie spustoszenie. Efekt jo-jo sprawia, że coraz bardziej tyjemy a kolejne próby przynoszą coraz gorsze efekty. Odchudzanie w Katowicach przyniesie oczekiwane efekty tylko wtedy gdy będziemy jeść niewielkie porcje pięć razy dziennie. Wynika to z faktu, że organizm przyzwyczajony do głodu, stara się robić zapasy na tzw. „czarną godzinę” w postaci tłuszczyku. Jeśli jemy częściej dajemy mu do zrozumienia, że jedzenia mu nie zabraknie i może on zużywać energię na bieżące potrzeby. Zjedzenie drugiego śniadania czy podwieczorku zapobiega gwałtownym spadkom cukru we krwi, skutkującym wywołaniem głodu. Głodni zjadamy więcej a to może zahamować spadek naszej wagi. Dlatego warto wcześniej zaplanować sobie swoje posiłki.

Może wydawać się to dziwne, ale należy jeść częściej, tylko tyle, że w mniejszych porcjach. Dzięki temu nie będziemy odczuwali głodu a nasz organizm będzie zużywał energię na bieżące potrzeby a nawet zredukuje zgromadzone wcześniej zapasy.