Press "Enter" to skip to content

Jakie są zalety izolacji natryskowej?

Monika Zezik 0

Ocieplanie budynków za pomocą pianki poliuretanowej zdobywa coraz więcej zwolenników wypierając przy tym dotychczasowe sposoby izolacji termicznej takie jak styropian czy wełna mineralna. Wiąże się to z tym, że pianka ma o wiele lepsze właściwości.

Zalety izolacji natryskowych

Podstawowąizolacje natryskowe białystok zaletą izolacji natryskowej jest oszczędność kosztów energii, które sięgają nawet pięćdziesięciu procent. Pianka poliuretanowa znacznie podnosi sprawność energetyczną budynku i tym samym obniża rachunki za energię. Kolejną zaletą izolacji jest ograniczanie strat ciepła oraz ochrona przed nadmiernym przegrzaniem latem. Dodatkowo zapewnia stu procentową szczelność, ponieważ nie tworzą się tak zwane mostki termiczne tak jak w przypadku wełny mineralnej. Pianka uszczelnia wszystkie szpary a także szczeliny uniemożliwiając w ten sposób straty ciepła. Izolacje natryskowe białystok to także skuteczna bariera dla zarodników pleśni oraz bakterii i szkodników. Poza tym pianka wycisza budynek i jest bezpieczna nie tylko dla środowiska, ale również dla ludzi jak i dla zwierząt domowych. Kolejną zaletą pianki jest to, że jest ona obojętna fizjologicznie, pozbawiona zapachu, odporna na mróz a także zbutwienie czy gnicie. Poza tym naniesiona pianka poliuretanowa jest bardzo trwała i nie utlenia się ani nie kurczy i nie odpada. Pianka to materiał samogasnący dzięki czemu stanowi dodatkowe zabezpieczenie, ponieważ utrudnia rozprzestrzenianie się ognia.

Poza tym wykonanie izolacji natryskowej jest bardzo szybkie i w ciągu kilku godzin można wykonać izolację budynku o powierzchni 150m2. Należy jednak pamiętać o tym, aby wynająć solidną firmę, która ma duże doświadczenie w tego typu izolacji. Dzięki temu mamy pewność, że izolacja zostanie wykonana prawidłowo.