Press "Enter" to skip to content

Jakie są domy pasywne?

Monika Zezik 0

Większość z nas słyszała pojęcie domy pasywne, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakie są te domy. Dom pasywny ma cechy domu energooszczędnego. Czyli w takim domu zastosowano technologie, takie, które pozwalają na zaoszczędzeniu na wytwarzaniu energii przede wszystkim cieplnej.

Domy pasywne i drzwi do nich

domy pasywneJednak to jeszcze nie wszystko domy pasywne, nie tylko te budowane we Wrocławiu są wyposażone w urządzenia, które pozwalają jeszcze bardziej oszczędzać na energii. To znaczy, że w takich domach korzysta się z urządzeń, które natomiast korzystają z odnawialnych źródeł. Przykładem takiego urządzenia są na pewno panele słoneczne czy pompy ciepła. Także czasem w takich domach montuje się przydomowe elektrownie wiatrowe. We Wrocławiu w domu pasywnym zastosowano różne technologie, aby zapewnić budynkowi energooszczędność. Takie nie zapominano o stolarce. W owym budynku drzwi zewnętrzne jak i drzwi techniczne są wykonane z materiałów, które ograniczają straty ciepła. W tym domu pasywnym we Wrocławiu zastosowano drzwi z montażem w strefie ocieplenia. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które także ograniczania powstawanie mostków termicznych na złączy stolarki ze ścianą zewnętrzną. Drzwi wewnętrzne, także wybrano nie przypadkowo. Dzięki zastosowaniu rozwiązań innowacyjnych w drzwiach wewnętrznych, ciepło nie ucieka z danego pomieszczenia. Solarka okienne w domu pasywnym we Wrocławiu również jest energooszczędna. Podczas budowy domów pasywnych powinno pamiętać się o wielu ważnych aspektach. O stosowaniu odpowiednich technologii.

O wyborze odpowiednich materiałów budowalnych czy również elementów wykończeniowych, jak chociażby drzwi. Także nie można zapominać o wybraniu najlepszych urządzeń, które definitywnie obniżą rachunki za ogrzewanie domu czy za energie elektryczną.

Więcej o domach pasywnych i drzwiach, można znaleźć na: animo.wroclaw.pl