Press "Enter" to skip to content

Jaki rodzaj prostownika wybrać?

Adam Lasecki 0

Podobnie jak dla większości kierowców, również dla mnie zima od zawsze była najmniej lubiana pora roku. Wszystko dlatego, że bardzo często spóźniałem się do pracy, że względu na problemy z odpaleniem samochodu rano. Po konsultacji ze specjalista okazało się jednak, że jest proste rozwiązanie mojego problemu.

Do czego może się przydać prostownik?

prostownik do akumulatorów żelowychZima była dla mnie okresem frustracji, przynajmniej od momentu, od kiedy zostałem kierowca. Wszystko dlatego, że właśnie w okresie jesienno-zimowym bardzo często miałem bardzo poważne problemy z odpaleniem samochodu, przez wzgląd na rozładowanie się akumulatora w naszym aucie. Dlatego też skonsultowałem się ze specjalistami od motoryzacji, licząc na wskazówki, jak skutecznie poradzić sobie z tym problemem, który byk dla mnie irytujący i mocno uciążliwy. Mechanik, z którym się konsultowałem, polecił mi prostownik do akumulatorów żelowych, czyli urządzenie, które miało mi umożliwić szybkie naładowanie akumulatora, gdy się on rozładuje. Mailem do wyboru dwa różne rodzaje prostownika, z których jeden to urządzeni prostsze a drugi był wyposażony dodatkowo w mikroprocesor, dzięki czemu był on w stanie samodzielnie odłączyć zasilanie po pełnym naładowaniu akumulatora. Jak jednak wskazał mechanik, do akumulatora w samochodzie osobowym w pełni wystarczy najprostszy prostownik. Po zakupie prostownika, który wożę zawsze w samochodzie, rozładowanie akumulatora w moim aucie nie oznacza już dla mnie, że będę mocno spóźniony na miejsce spotkania, czy też do pracy.

Wielu kierowców ma bardzo duże problemy z porannym odpaleniem samochodu. Podobnie było w moim przypadku, ale na szczęście okazało się, że problem ten można stosunkowo prosto rozwiązać. Wystarczy mieć przy sobie specjalne urządzenie, umożliwiające szybkie podładowanie akumulatora.