Press "Enter" to skip to content

Jaki rodzaj opału wybrać do domu? Może ekogroszek?

Ola Bednarz 0

Jeśli masz w planach postawienie własnego domu prędzej czy później staniesz przed dylematem, jaki rodzaj ogrzewania wybrać. To ważny temat, bowiem nieodpowiednio dobrany model grzewczy, może znacząco zawyżyć koszty utrzymania domu.

Ekogroszek workowany jest wygodny

ekogroszek workowany W końcu w naszym klimacie często trzeba się liczyć z tym, że trzeba grzać nawet przez pół roku. Nigdy też nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak sroga będzie zima. Czy temperatury będą bardzo niskie i będzie trzeba wyjątkowo intensywnie ogrzewać. Dlatego właśnie już na etapu wybierania projektu pomyśl, jakim opałem chcesz grzać, jaki piec zainstalować, gdzie przechowywać opał. To ważne kwestie. Jeśli wybierzesz piec opałowy, a takie rozwiązanie gorąco polecamy, możesz grzać w nim palletem lub ekogroszkiem. Każde z tych rozwiązań ma swoich zwolenników, ale my zdecydowanie polecamy ekogroszek. Ten rodzaj opału, naszym zdaniem, ma same plusy. Jeśli zależy ci na ekologicznym sposobie ogrzania domu, to ekogroszek pakowany w mniejsze opakowania będzie doskonałym rozwiązaniem. Jest to jeden z bardziej ekologicznych rodzajów paliwa stałego. Szczególnie ekogroszek paczkowany jest chętnie wybierany z uwagi na wygodę jego stosowania. Stosunkowo niewielkie paczki opału łatwo przechowywać, nie zajmą całej piwnicy i co najważniejsze nie zostawiają dużo pyłu. Ten argument jest bardzo ważny dla osób, które chcą grzać ekogroszkiem w domu, bo wygoda stosowania i pewna estetyka stosowania są jednak szalenie istotne. Ekogroszek workowany produkowany na śląsku szczególnie chętnie wykorzystywany jest na śląsku. Skoro budujesz dom, liczysz się z dużymi kosztami. Ale z drugiej strony własny dom, najwięcej kosztuje podczas budowy.

Potem, utrzymanie go, ma być dużo tańsze niż utrzymanie większego mieszkania w bloku czy kamienicy. Dlatego też trzeba wybrać taki rodzaj opału, który nie wygeneruje dużych kosztów podczas srogich zim.