Press "Enter" to skip to content

Jaki materac zapewni spokojny sen?

Ola Bednarz 0

Większość lekarzy podkreśla znaczenie snu w utrzymaniu przez nas dobrego zdrowia i samopoczucia. Mało tego, jest wiele badań potwierdzających wspomagające znaczenie snu w różnego rodzaju terapiach leczniczych. Aby jednak można było dobrze się wysypiać, kluczowy jest wybór dobrego materaca.

Materace jakiej firmy są najlepsze?

materac sleepmedWiększość z nas zdaje sobie sprawę, jak ważną role odgrywa sen w utrzymaniu dobrego zdrowia i samopoczucia. Potwierdzają to także lekarze, wskazujący na znaczenie wysypiania się w zachowaniu dobrej odporności czy koncentracji w ciągu dnia. Aby jednak dobrze się wysypiać, kluczowe jest dokupienie odpowiedniego materaca. Przykładem może być materac Sleepmed, czyli produkt, który zagwarantuje nam zdrowy i spokojny sen przez całą noc. Przede wszystkim, jego główną zaletą jest to, że skonstruowano go z użyciem specjalnej, termoelastycznej pianki, dzięki czemu materac ten idealnie dostosowuje się do kształtu ciału. Zapobiega to problemom z kręgosłupem i bólom karku po przebudzeniu, tak typowym dla korzystania z nieodpowiedniego materaca. Dzięki temu, że pianka jest dwuwarstwowa, zapewnia stałą wymianę ciepłą między nami a otoczeniem, co zapobiega poceniu się w nocy, nawet w czasie upałów. Dużą zaletą tego materaca jest fakt, że podczas snu zapewnia on naszemu kręgosłupowi aż siedem różnych stopni podparcia, co pozytywnie wpływa na ograniczenie bóli kręgosłupa i karku. Dodatkowo, materac fabrycznie znajduje się w nowoczesnym pokrowcu, który jest wyposażony w taśmę wentylacyjna.

Jeżeli po porannym przebudzeniu boli cię kręgosłup lub karku, albo często się wybudzasz, to może być oznaka, że trzeba wymienić materac łózka na nowy. Najlepiej wybierać ten, który zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa oraz stała wymianę ciepła. Dzięki temu można mieć gwarancję dobrze przespanej nocy.