Press "Enter" to skip to content

Jaką taśmą najlepiej zabezpieczyć wyposażenie podczas remontu?

Monika Zezik 0

Prace wykończeniowe lub remontowe prowadzone w naszym domu czy mieszkaniu potrafią być męczące, zwłaszcza jeśli chodzi o związane z nimi zabrudzenia. Warto więc zadbać o to, by przebiegały one tak szybko i sprawnie, jak tylko to możliwe. Jednym ze sposobów na ułatwienie sobie takich robót jak malowanie ścian czy naklejanie tapet jest wykorzystanie specjalnej taśmy, zwanej tynkarską.

Cechy taśm tynkarskich

taśma tynkarska pomarańczowa - cenaDo najistotniejszych plusów można zaliczyć fakt, że taśmy te są bardzo łatwe i przystępne w użyciu. Bez większego problemu można je przerwać, a po odklejeniu nie pozostawiają śladów na chronionej powierzchni. Za kolejną ważną zaletę należy uznać ich uniwersalność zastosowania – są odpowiednie do płaszczyzn położonych tak na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku; płaskich oraz posiadających nierówności. Najczęściej używane są do zabezpieczania przedmiotów przed farbą i innymi materiałami remontowo-budowlanymi, ale można wykorzystać je także w przypadku, gdy planujemy pomalować ścianę w wielobarwny wzór – wówczas doskonale sprawdzą się do wyznaczenia granic poszczególnych obszarów kolorystycznych. Taśmy sprzedawane są na ogół na sztuki, w postaci rolek o zróżnicowanej długości i szerokości, a także w wielu wariantach kolorystycznych. Najpopularniej oferowana jest taśma tynkarska pomarańczowa – cena pojedynczej rolki wynosi w marketach budowlanych i sklepach malarskich około trzydziestu złotych, w zależności od jej dokładnych parametrów.

Z całą pewnością taśmę tynkarską należy uznać za artykuł o bardzo dużej przydatności, adekwatny do użytku podczas różnego rodzaju prac remontowych. Niezależnie od tego, czy w najbliższym czasie planujemy odświeżać wnętrze naszego lokum czy nie, warto jest posiadać przynajmniej jedną rolkę tego akcesorium do użytku w nieprzewidzianych wypadkach.