Press "Enter" to skip to content

Jak wybrać odpowiedni zlew do kuchni?

Renata Arciszewska 0

Każdy element kuchni powinien komponować się z wybranym przez nas stylem czy też kolorystyką. Dlatego bardzo ważne jest, aby odpowiednio dobierać akcesoria kuchenne takie jak zlew czy sprzęt. Oczywiście możemy to zrobić już na etapie projektu z pomocą projektanta.

Wybieramy odpowiedni zlew do kuchni

zlew jednokomorowy okrągły granitowyKażdy z nas ma inny styl a także gust, dlatego każdemu z nas może podobać się co innego. Jeden może połączyć kolory tak, że nikt inny by się na to nie odważył. Ważne jest jednak to, abyśmy byli zadowoleni z efektu końcowego. Sama niedawno urządzałam kuchnię i zastanawiałam się jaki zlewozmywak powinnam wybrać. Po krótkiej konsultacji z fachowcem w jednym ze sklepów zdecydowałam się na zlew jednokomorowy okrągły granitowy. Dlaczego jednokomorowy? Ponieważ mieszkam z mężem i większy zlew nie jest nam potrzebny tym bardziej, że naczynia myjemy po sobie na bieżąco. Taki zlewozmywak w zupełności wystarczy do wykonywania tej podstawowej czynności. Poza tym kolor idealnie komponował się z resztą, czyli wybranymi przez nas sprzętami a przede wszystkim z meblami. Zlew jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu mam pewność, że wlewając gorącą wodę nie powstaną odbarwienia. Posiada również liczne atesty, co również przemawia na jego korzyść. Poza tym jest on praktyczny, łatwy w utrzymaniu i jak już wcześniej wspomniałam odporny na czynniki mechaniczne. Zlew jest nakładany (jest to najpopularniejszy typ wybierany przez klientów), dlatego nie będziemy mieli problemu z jego montażem.

Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów zlewów. Najważniejsze jest to, aby dobrać odpowiedni zlew do potrzeb swoich oraz domowników. Te granitowe są najbardziej trwałe spośród wszystkich dostępnych zlewów i wyglądem przypominają kamień.