Press "Enter" to skip to content

Jak wybrać dobrą pomoc drogową?

Olaf Niewiadomski 0

Na początek przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na koszt usługi, ponieważ większość pomocy drogowej nalicza sobie cenę za kilometr. Nie ma więc sensu dzwonić do firmy, która wyślę do nas pomoc drogową z drugiego końca kraju, kiedy możemy skorzystać z pomocy drogowej znajdującej się w pobliżu. Taka usługa będzie dużo tańsza i nie poniesiemy tak wysokich kosztów, jak w przypadku korzystania z pomocy drogowej z drugiego miasta.

Dlaczego warto korzystać z pomocy drogowej?

pomoc drogowa 24h - bydgoszczDobra pomoc drogowa 24h – Bydgoszcz zaoferuje nam auto zastępcze i koszty tego auta będą pokryte z OC sprawcy wypadku. Takie rozwiązanie jest najlepsze dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji, a potrzebują samochodu do dalszej jazdy. W przypadku kiedy firma nie będzie posiadała odpowiednich pojazdów w swojej ofercie, to będziemy musieli liczyć się z dodatkowymi kosztami na czas naprawy naszego samochodu, a także na własną rękę wynająć auto zastępcze. Holowanie samochodu powinno być ostatecznością, kiedy nie możemy go naprawić. Pomoc drogowa powinna posiadać mobilny serwis, aby na miejscu zdarzenia naprawić nasz pojazd, dzięki czemu nasze koszty będą znacznie mniejsze niż w przypadku gdy auto zostanie zaholowane. Warto również wybierać pomoc drogową, która posiada dużą flotę pojazdów, ponieważ wtedy szybko do nas dotrą i pomogą nam usunąć usterki, jakie wystąpiły.

Poza odpowiednią flotą pojazdów firma oferująca pomoc drogową powinna także dobrze wyszkolonych pracowników, aby mogli oni pomóc nam naprawić auto na miejscu. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby pomoc drogowa działało także przez 24 godzin na dobę i przez 7 dni w tygodniu nawet w święta, gdyż przypadki awarii samochodu mogą nam towarzyszyć w nawet najbardziej nieoczekiwanym momencie.