Press "Enter" to skip to content

Jak wpływa na nas hazard?

Justyna Zawicka 0

Hazard bywa bardzo zdradliwy. Na początku może nam iść dobrze. Wygrywamy w karty, w ruletkę, idealnie rzucamy kostkami. Jednak przychodzi moment gdy wszystko co udało nam się zebrać, nagle tracimy. Wówczas chcielibyśmy to odzyskać i koło się zamyka.

Jak wyleczyć uzależnienie od hazardu?

terapia uzależnień od hazardu w KrakowieKażde uzależnienie działa na podobnej zasadzie. Najpierw coś sprawia, że czujemy się dobrze. Jesteśmy zrelaksowani, szczęśliwi i zadowoleni. Później jednak ta początkowa faza mija. Stajemy się rozgoryczeni i wpadamy powoli w pętle uzależnienia. Tak samo jest z hazardem. Początkowa euforia z jakiejś wygranej szybko przeradza się w długi i problemy, które zaczynają dotykać również członków rodziny. Jednak da się z tego uzależnienia wyjść. Można pójść przykładowo na terapię, która pomaga radzić sobie z uzależnieniem. Na takiej terapii terapeuta przede wszystkim uświadamia osobie uzależnionej, z czym tak naprawdę ma problem. Do czego może doprowadzić uzależnienie i jakie są jego konsekwencje. Takie terapie opierają się na analizie osobowości pacjenta i na przyczynach tego, dlaczego dał się on złapać w sidła uzależnienia. Niektóre terapie opierają się tylko i wyłącznie na długich rozmowach. Inna natomiast są uzupełniane różnego rodzaju lekami, które pomagają uzależnionym radzić sobie z problemem. Obecnie przeprowadzana jest przykładowo terapia uzależnień od hazardu w Krakowie. Jeśli jednak terapia zawodzi, osoby uzależnione bardzo często muszą kierować swoje kroki do ośrodków leczenia uzależnień.

Jak widać z uzależnienia można wyjść, potrzeba jednak do tego motywacji i samozaparcia. Bardzo często nieoceniona staje się również pomoc najbliższych, którzy najszybciej zaczynają dostrzegać problem. Uzależnienie potrafi bardzo mocno nas omamić, ale można je pokonać.