Press "Enter" to skip to content

Jak reguluje się szerokość kaptura?

Renata Arciszewska 0

Większość kurtek, bluz czy też spodni dresowych jest wyposażonych w wygodną regulacje szerokości. Dzięki niej, bez trudu możemy w  razie potrzeby zmniejszyć lub zwiększyć szerokość spodni czy też kaptura. Mechanizm ten oparty jest o sznurek lub taśmę, które mogą łatwo wypaść.

Czy metalowe stopery do sznurków to dobry wybór?

metalowe końcówki do sznurkówJak wszyscy wiemy, większość odzieży sportowej, czy też typu dresowego jest wyposażona w specjalną regulacje szerokości. Jest ona dosyć prosta i polega na sciąganiu ściągacza za pomocą sznurka czy też taśmy. W ten sposób można regulować szerokość spodni, kaptura, jak również dłuższych kurtek w pasie. Wadą tego rozwiązania jest fakt, że większość takich sznurków nie jest wyposażonych w żadne zabezpieczenie, które chroniły by je przed wypadnięciem. Tymczasem, wypadnięcie takiego sznurka oznacza że praktycznie z danej kurki czy bluzy nie da się korzystać. Rozwiązaniem okazują się metalowe końcówki do sznurków, które bez trudu można zakupić w internetowych hurtowniach z akcesoriami krawieckimi. Takie końcówki, po zamontowaniu na sznurek, zabezpieczają skutecznie przed jego prześlizgnięciem przez dziurkę. Dzięki temu  można dłużej korzystać z danej kurtki, spodni czy też bluzy. Oczywiście końcówki te są dostępne w różnych wzorach czy też kolorach. Bez trudu dopasujemy je wiec do zupełnie różnych rodzajów odzieży, również dziecięcej, jak i sportowej. Ważne, by były to końcówki metalowe, gdyż dłużej zachowają one swój atrakcyjny wygląd, a takie końcówki mogą być pewnym rodzajem ozdoby.

Większość kapturów od kurtek czy bluz jest wyposażonych w mechanizm, umożlwiający regulowanie ich szerokości. Jest on dosyć prosty, opiera się on bowiem o ściągacz zaciskany sznurkiem. Warto pamiętać że sznurek ten może wypaść, więc warto go zabezpieczyć.