Press "Enter" to skip to content

Jak powinno się zabezpieczać lakier na zimę

Gracjan Lukierski 0

Kierowcy coraz częściej zastanawiają się nad tym, w jaki sposób powinno się zabezpieczać auto na zimę. Prawda jest taka, że śnieg, niskie temperatury oraz sól drogowa potrafią mieć naprawdę bardzo negatywny wpływ na lakier naszego samochodu. Można temu jednak przeciwdziałać.

Specjalna powłoka zabezpieczająca lakier

zabezpieczenie lakieruPrzede wszystkim podstawową i najbardziej sprawdzoną metodą dbania o lakier, jest wynajęcie garażu dla naszego samochodu. Jeśli jednak z różnych przyczyn nie chcemy podjąć tego kroku, istnieje bardzo wiele znacznie tańszych i równie dobrych sposobów na to, by w odpowiedni sposób zabezpieczyć lakier. Przede wszystkim coraz popularniejsza w wielu krajach europejskich staje się powłoka ceramiczna, która doskonale sprawdza się jako osłona przed promieniowaniem UV, rysami oraz obiciami. Jeśli zabezpieczenie lakieru jest dla nas ważne, to jest to podstawowa rzecz, którą powinniśmy zrobić. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że powłokę raz na jakiś czas trzeba będzie odnowić, co również będzie wymagało zainwestowania czasu oraz pieniędzy. Jest to jednak bardzo opłacalne – po rozłożeniu tego na czas, w którym powłoka będzie aktywna szybko okaże się, że jej koszt nie jest wcale wysoki. Efekty jej stosowania widać z kolei gołym okiem. Najbardziej polecaną metodą odświeżenia wyglądu samochodu jest najpierw wypolerować lakier, a następnie od razu położyć powłokę chroniącą lakier. Dzięki temu samochód wygląda tak, jakby dopiero co wyjechał z salonu, nawet jeśli ma już swoje lata.

Istnieje wiele metod chronienia lakieru, ale ta, tuż obok posiadania garażu, jest najwydajniejsza. Jeśli zależy nam na naszym samochodzie, to powinniśmy o niego zadbać. Na pewno odwdzięczy się nam poprzez brak rdzy i znacznie dłużej trwający blask i połysk.