Press "Enter" to skip to content

Jak ochronić ciągnik przed zepsuciem?

Anna 0

Maszyny rolnicze już na stałe wpisały się krajobraz polskiego rolnictwa. Dzięki nim codzienna praca na roli jest mniej uciążliwa i męcząca i przebiega znacznie sprawniej, niż gdy wykorzystywane do niej były tylko zwierzęta.

Jak dbać o maszyny rolnicze

filtry do ciągników caseSprawnie działające maszyny rolnicze są obecnie niezbędne do wykonywania prac na gospodarstwie. W wypadku, gdy jakaś maszyna się zepsuje, może to nawet skutkować koniecznością przerwania wszystkich prac. Aby temu zapobiec konieczna jest właściwa konserwacja tych urządzeń, zwłaszcza jeżeli chodzi o ich silnik. Dlatego właśnie tak ważne są sprawne działające filtry do ciągników case. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że większość nowych maszyn rolniczych wyposażeniowych jest w napędy hydrauliczne, którego tak ważną częścią są filtry. Chronią one silnik ciągnika przed zatarciem, na który jest on bardzo narażony w wyniku pracy w środowisku silnego zapylenia. Dlatego tez konieczne jest regularne sprawdzanie stanu filtrów chroniących silnik naszej maszyny, a przypadku widocznego zużycia, jego renowacja lub wymiana. Silnik, który nie jest odpowiednio chroniony przez filtr, daje bardzo charakterystyczne objawy, takie jak trudności z rozruchem maszyny, nagłe zatrzymywanie pracy silnika czy jego silne nagrzewanie. Ochronę przed tymi objawami stanowią właśnie filtry wraz z odpowiednio dobranym olejem napędowym. Dlatego tez, jeżeli chcesz ułatwić prace filtrom hydraulicznym, stosuj oleje napędowe przeznaczone do tego rodzaju napędów. Dzięki temu znacząco zwiększysz czas właściwego działania filtra bez konieczności jego częstej wymiany.

Jak widać, chcąc właściwe dbać o swoje maszyny rolnicze, konieczne jest dokładne sprawdzanie ich stanu wewnętrznego, szczególnie w przypadku maszyn z napędem hydraulicznym. Częste wykonywanie kontroli stanu technicznego pozwoli nam uchronić się przed trwałym uszkodzeniem maszyny.