Press "Enter" to skip to content

Jak działają waporyzatory?

Krystian 0

Na rynku mamy naprawdę spory wybór urządzeń do waporyzacji. Wśród nich znajdziemy zarówno te stacjonarne, jak i przenośne. Jaka jest między nimi różnica? Diametralna, co zresztą bardzo łatwo wykazać na konkretnych przykładach.

Ile kosztuje dobry waporyzator?

waporyzatory cenaUrządzenia stacjonarne są mniej popularne, albowiem są dość drogie i można z nich korzystać tylko tam, gdzie jest dostęp do gniazdka z elektrycznością. Jednak trzeba przyznać, że są dużo mocniejsze od vaporizerów przenośnych, co oczywiście wynika z faktu, że nie są zasilane przenośną baterią, lecz prądem. Dzięki temu generują znacznie więcej pary i jest ona dużo wyższej jakości niż w przypadku urządzeń przenośnych. Natomiast one, mimo, że dużo słabsze od swoich stacjonarnych odpowiedników, cieszą się znacznie większą popularnością wśród vaperów. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta, albowiem swoboda korzystania, czyli możliwość oddania się waporyzacji w dowolnym miejscu i czasie, to naprawdę ważna kwestia. Dodać do tego trzeba iż są one o wiele tańsze od vaporizerów stacjonarnych. Jeżeli zainteresowały nas waporyzatory cena przenośnych zaczyna się od 200 złotych, a kończy na około 1500, natomiast za najtańsze urządzenia stacjonarne zapłacić trzeba nie mniej niż 1000 złotych, a najdroższe modele to wydatek nawet czterokrotnie większy. Warto zwrócić uwagę, że korzystanie z waporyzatora jest nie tylko zdrowsze od palenia, ale pozwala na zaoszczędzenie nieco gotówki, gdyż będziemy zużywali mniejszą ilość suszu.

W sklepach internetowych dla vaperów znajdziemy zarówno urządzenia stacjonarne, jak i przenośne. Przy czym trzeba wiedzieć iż modeli stacjonarnych jest niewiele, natomiast przenośnych wręcz przeciwnie więc ci, którzy są nimi zainteresowani mają znacznie większe pole manewru.