Press "Enter" to skip to content

Ile zarabiają geodeci?

Maniek Legowski 0

O tym ile zarabiają geodeci, krążą już legendy. Jedno jednak z całą pewnością można stwierdzić, geodeci zarabiają naprawdę dużo. Jedni narzekają na takie stawki, a inni przyjmują je ze stoickim spokojem. Ja mam na tego typu sprawy bardzo ludzkie zapatrywanie.

Geodeta jest bardzo wykształcony

geodetaJeśli mam do wyboru kilku geodetów, to zazwyczaj wybieram tego, który ma najtańsze usługi. Myślę, że to w pełni logiczne i dość zrozumiałe. Każdy człowiek tak robi. Uważam, że usługi geodezyjne są drogie, choć zazwyczaj ta praca nie trwa zbyt długo. Geodeta liczy sobie od tzw. słupka i czasem te ceny mnie naprawdę zwalają z nóg. Jednak moim zdaniem nie ma w nich nic złego. Każdy z nas chciałby zarabiać dużo. Myślę, że to ogólne pragnienie każdego człowieka, ponieważ w naszym świecie pieniądze są bardzo ważne. Dlatego rozumiem wszystkich godetów, ponieważ właśnie po to między innymi ten kierunek kończyli. Trzeba przyznać, że geodezja i kartografia to bardzo ciężki kierunek i zasługuje na odpowiednie wynagrodzenie. Wiadomo, że im więcej pracy wkładamy w nasz rozwój i wiedzę, tym bardziej będzie nam to obfitować w przyszłości. Dla mnie fachowy geodeta z Poznania to człowiek niezwykle wykształcony. Przy okazji budowania domu miałam okazję kilka razy z nim rozmawiać i praktycznie nigdy nie rozumiałam co do mnie mówi. Jego praca to dla laika czarna magia, dlatego też nie będzie jej wykonywał za bezcen. My nie stawiamy też domów codziennie, by nie móc raz opłacić porządnych usług geodezyjnych. Taki geodeta takie stawki mieć musi, bo przecież nie ma stale jakichś zleceń.

Dlatego ceńmy usługi geodezyjne i nie narzekajmy na tak wysokie ceny. W każdym mieście typu Poznań, Łódź czy Kraków, będą one na pewno inne. Zawsze znajdziemy takie na swoją kieszeń. Jednak nie zawsze pieniądze się liczą, a i docenianie pracy drugiego człowieka.