Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia sprzątaczka sprzątająca firmy?

Monika Zezik 0

Ludzie zazwyczaj wychodzą z takiego założenia, że sprzątaczki niewiele zarabiają. Owszem zdarza się i tak, ale obecnie to coraz bardziej opłacalne zajęcie. Jednak najlepiej zatrudniać się w profesjonalnych firmach sprzątających. One mają już wiele stałych zleceń, które będą przypadały również nam.

Sprzątanie firm – czy to ciężka praca?

sprzątanie firmPraca sprzątaczki to bardzo ciężki kawałek chleba. Muszą one dźwigać, przenosić i wynosić. Zazwyczaj są to same kobiety, więc nie ma kto im przy tym pomóc. Dlatego bardzo się cieszę, że w końcu ten zawód jest należycie doceniany. Również wiele osób chętnie się go podejmuje, ponieważ jeszcze do niedawna, uważane to było za wstyd. Dziś jest zupełnie odwrotnie. Każdy z nas szanuje takie osoby, ponieważ dbają one o wspólne dobro. Praca sprzątaczki i jej pensja, zależy głównie od tego co robi. Jeśli jest to np. mycie okien, dostanie więcej niż za uprzątnięcie toalety. Czasem zarobek zależy od wykonywanej pracy i stopnia jej trudności, a czasem po prostu jest to pensja za godzinę. Częściej spotkamy się z tym drugim przypadkiem, choć nie oznacza to, że taki zarobek jest mały. Zazwyczaj każda firma sprzątająca płaci dobrze, ponieważ dostają oni również spore profity za wykonywane usługi. Sprzątaczki wówczas mają stałą pracę, a firma ręce do jej wykonywania. Myślę, że to bardzo sprawiedliwy podział ról. Wyposaża się je w sprzęty ułatwiające pranie wykładzin, czyszczenie piekarników itp. Dlatego dla nich sprzątanie firm nie jest problemem, ponieważ wszystko mają wysokiej jakości.

W końcu też sprzątanie biur tego wymaga. Odpowiedniej sterylności i prezencji przed klientami. Wiele sprzątaczek ma Warszawa, Poznań czy Bydgoszcz. To bardzo popularny zawód, na który jest ogromny popyt. I wbrew powszechnym opiniom, można na nim zarobić całkiem dobrze.

Więcej w temacie sprzątania firm można znaleźć na: www.imsgrupa.pl