Press "Enter" to skip to content

Hurtowy zakup folii do nadruków

Gracjan Lukierski 0

Oznakować własną garderobę może każdy, ponieważ specjalne folie do nanoszenia wzorów na tkaninach są powszechnie stosowane i dostępne niemalże w każdym sklepie papierniczym. Gotowe wzory możemy kupić w pasmanterii, albo stworzyć swój własny i zlecić jego wydrukowanie.

Jak korzystać z folii flex?

folia flex hurtW zależności od efektu jaki chcemy uzyskać na koszulce, to musimy dobrać odpowiedni model folii. Na rynku są dostępne dwa rodzaje, flex i flock. Pierwsza służy to  tworzenia wzorów jednokolorowych, a druga wielobarwnych grafik. Obie gwarantują identyczną jakość, ale inny efekt końcowy. Folia flex jest gładka i często błyszcząca, a folia flock ma nierówną, podobną do zamszu powierzchnię, która tworzy trójwymiarowy efekt nadruku. Folia flex hurt, to ilość jaką możemy nabyć jednorazowo w dużej hurtowni, która zaproponuje nam konkurencyjną cenę w porównaniu z punktami detalicznymi takimi jak sklepy papiernicze, czy punkty ksero. Jest ona sprzedawana na arkusze o wymiarze trzydzieści na trzydzieści centymetrów, albo na metry w formie rolek papieru. Gotowy nadruk, zostaje wydrukowany na folii flex, którą razem z papierem ochronnym, przykładamy do materiału i termoprasą, albo zwykłym żelazkiem przygrzewamy do powierzchni. Pod wpływem wysokich temperatur, klej się uaktywnia i wtapia w bawełniane tkaniny. Po paru minutach odklejamy papier i mamy gotową prasowankę. Taki proces pozwala na uzyskanie trwałego nadruku, który jest odporny na pranie, rozrywanie i ewentualne kruszenie pod wpływem pocierania.

Folia jest powszechnie dostępna i niewiele kosztuje. W sklepie papierniczym dostaniemy ją za dwa, trzy złote. Jeden arkusz wystarczy nam na kilka wzorów, ponieważ cała folia flex ma wymiar kartki A4. W hurtowej ilości jedną sztukę dostaniemy w cenie jednej złotówki.