Press "Enter" to skip to content

Hipnoza jako forma terapii

lucynas 0

Zwłaszcza w ostatnich latach stale rośnie liczba osób, które szukają wsparcia i pomocy u psychologów. Terapia psychologiczna jest nie tylko dedykowana dla osób, które mają oczywiste problemy, takie jak uzależnienia czy depresja. Istnieje całe spektrum chorób psychicznych, zaburzeń i traum, z którymi ludzie zmagają się na co dzień samotnie.

Terapia poprzez hipnozę

hipnoterapia warszawaTerapia powszechnie kojarzona jest z psychologią, kolejnymi spotkaniami wypełnionymi rozmowami z pacjentem i wypisywaniem recept na tabletki. Terapia określa szereg czynności medycznych, które zmierzają do przywrócenia równowagi, wyleczenia pacjenta oraz poprawy jego jakości życia. Popularna jest ostatnio hipnoterapia, jest to psychoterapia z elementami technik hipnozy. Hipnozie jednak nie jest tak łatwo się poddać. Ten odmienny stan świadomości u niektórych jest trudny do osiągnięcia. Warto więc znaleźć doświadczonego psychologa, który ukończył odpowiednie kursy hipnoterapii. Można szukać specjalisty w sieci, wpisując w wyszukiwarkę ‚hipnoterapia Warszawa‚ i w ten sposób znaleźć odpowiedniego. Oczywiście najwygodniej byłoby dla każdego znaleźć psychologa ze swojego miasta, jednak gdy potrzeba pomocy, powinno się szukać wyspecjalizowanego w swoim fachu człowieka o odpowiednim doświadczeniu i umiejętnościach. W większych miastach zawsze jest duży wybór psychologów o różnych specjalizacjach, więc łatwiej będzie znaleźć odpowiedniego terapeutę. Hipnoterapia zajmuje kilka spotkań, jednak jej skutki widoczne są dopiero w okresie długotrwałym jak w przypadku psychoterapii.

Hipnoza podczas terapii ma zapewnić głębszy wgląd w procesy psychiczne a dzięki zachowaniu częściowej świadomości pomóc w zrozumieniu i wyeliminowaniu ognisk problemów psychologicznych. Pacjent wprowadzony w stan poszerzonej świadomości ma większą kontrolę nad swoim sposobem przeżywania, może ‚odpamiętać’ pewne wspomnienia, a także oswoić się ze swoimi emocjami, które nim targają.