Press "Enter" to skip to content

Gry logiczne i łamigłówki dla każdego

Ania Ogrocka 0

 

Cała moja rodzina lubi różnego typu gry. Uwielbiamy spędzać przy nich rodzinne wieczory i nawet już ustaliliśmy, w jakie dni zawsze w coś gramy, dzięki czemu łatwiej nam zaplanować czas. A żeby nigdy się nam nie nudziło, to mamy też gry dla jednej osoby, wśród których królują gry logiczne.

Rodzina fanów łamigłówek

sklep z łamigłówkami dla każdegoMamy na półkach w sumie ponad trzydzieści gier różnego rodzaju, które nazbierały się nam przez ostatnich kilka lat. Sporo kupiliśmy sami, a część to prezenty od rodziny i znajomych, którzy nie wiedzieli, co kupić dzieciom na różne okazje. Żeby nie wydawali za dużo, proponowaliśmy im rozmaite łamigłówki i kilka prostych gier planszowych. Dzieci były zadowolone, my zadowoleni, rodzina również, bo prezent był udany. Dzięki temu udało się nam uzbierać łamigłówki o różnym poziomie trudności i zaawansowania, więc dzieci jeszcze nie ze wszystkimi dały sobie radę, ale wszystko przed nimi jak trochę podrosną. My z żoną też lubimy posiedzieć nad jakąś łamigłówką i poćwiczyć mózg, co przydaje się po całym dniu pracy z klientami. Naszą kolekcję staramy się regularnie uzupełniać o nowe gry i zabawy, które będą dobre dla całej rodziny – więc dobrze, że niedaleko domu mamy fajny sklep z łamigłówkami dla każdego – żebyśmy mogli wspólnie spędzać czas na graniu. Dzięki temu jesteśmy bardziej zżyci, a do tego rozmaite logiczne gry i łamigłówki pomagają dzieciom rozwoju. Uczą się przewidywać, jaki ruch należy wykonać, żeby wygrać jak najszybciej, dostrzegają powiązanie między jednym elementem a drugim, dobrze kojarzą fakty, są bardzo bystre i spostrzegawcze.

Do tego trochę przypadkiem, ale nauczyły się też dzielić się z innymi, bo czasem wszystkie mają ochotę na tę samą grę. Dzięki temu, że do sklepu z grami mamy niedaleko, to zawsze pod ręką jest dobre źródło nowych łamigłówek i gier.