Press "Enter" to skip to content

Grabienie liści ulubionym zajęciem dzieci

Paweł Bednarek 0

Jesień tuż tuż a wraz z nią nadchodzą szare dni. Poza chłodem i słotą jesień ma jednak swoje uroki- wszystko zależy od naszego nastawienia. Okazuje się bowiem, że ilość kolorów dookoła czy też spadające liście mogą być naprawdę wspaniałe. Bo na przykład, liście te tworzą na chodnikach piękne, szeleszczące dywany, które mogą bardzo umilać nam spacery.

Porządkujemy jesienne liście w ogrodach

grabie do liściZa oknami pełnia jesieni. Nawet liście masowo spadają z drzew, co może niektórych zasmucać. Zamiast jednak rozpaczać przed nadchodzącym zimnem, warto znaleźć kilka pozytywnych stron jesienie. Jedną z nich mogą być jesienne porządki. Tak, to nie żart. Nasze ogrody i parki zasypane są często liśćmi. Na początku jest to naprawdę piękny widok, jednak w miarę jak liście zaczną gnić, zrobi się po prostu nieprzyjemny bałagan. Stąd tak liczne porządki ogrodach i zakrojone na szeroką skalę akcje grabienia liści. Przydają się do tego specjalne grabie do liści, które mocno różnią się o tradycyjnych grabi. Mają przede wszystkim bardzo długie widełki połączone tak, że jesteśmy w stanie zgarnąć dużą ilość liści na raz. Stosy liści pojawiają się więc w szybkim tempie, z czego chyba najbardziej cieszą się dzieci, urządzając sobie z tych stosów prawdziwy plac zabaw. Odnośnie grabienia, w sklepach pojawiły się niedawno specjalne małe grabie dziecięce, które dają możliwość najmłodszym, aby mogli pomagać nam w ogrodzie. Pamiętajmy tylko, aby grabić liście jak jest w miarę sucho. W przeciwnym razie będą się one kleić do wszystkiego.

Grabienie liści jest jednym z atrakcyjniejszych zajęć jesiennych, szczególnie dla dzieci. Aby przyspieszyć proces grabienia używa się specjalnych grabi. Na rynku pojawiły się ich mniejsze wersje, stworzone specjalnie dla dzieci.