Press "Enter" to skip to content

Gotowe przyprawy do bigosu i nie tylko

Adam Lasecki 0

Bardzo lubię gotować, ale nie każda potrawa mi zawsze chodzi za pierwszym razem. Czasem coś rozgotuję, czasem okaże się, że jednak jeden składnik nie pasuje do tej kompozycji. Jednak największy problem mam z doprawianiem jedzenia. Sól czy pieprz zwykle dodaję w odpowiedniej ilości, jeśli już to jest ich za mało. Ale z ziołami i innymi przyprawami miałam problem.

Przyprawy do dań z kapusty

przyprawy do bigosuBardzo lubiłam bigos, jednak to było jedno z dań, które nigdy mi nie wychodziło tak jakbym chciała. Dawałam pół na pół kapusty kiszonej i świeżej, wiedziałam że dobrze jest chwilę podgotować mięso przed wrzuceniem, wtedy nie było tej ,,szumowiny” z mięsa do zbierania. Czasem dawałam też kawałek kiełbaski, czy grzyby, w zależności od tego co było w lodówce. Jednak bez względu na to ile gotowałam bigos i co do niego wrzucałam to efekt nie był na maksa zadowalający. Próbowałam tylko z solą i pieprzem, z różnymi paprykami, listkiem laurowym i zielem angielskim. Był dobry, ale nie pyszny. Wtedy uznałam, że przydałyby mi się jakie gotowe przyprawy do bigosu. Na pewno muszą być takie na rynku. Poszłam do sklepu spożywczego i znalazłam na połce coś odpowiedniego. Przyprawa miałą pasować nie tylko do samego bigosu, ale także do innych dań z kapusty. Cieszyłam się, bo lubię kapustę i często ją przyrządzam. Postanowiłam wziąć od razu dwa opakowania przypraw, by mieć je w zapasie. Pierwszą dałam od razu do bigosu, a drugą zostawiłam na potem. Bigos był fantastycznie doprawiony!

Mając gotową przyprawę do dań z kapusty nie martwiłąm się już o doprawianie dań. Wystarczy że wsypię odpowiednią ilość przyprawy do garnka i gotowe. Kazde danie wychodzi pyszne i pełne aromatu. Teraz wiem, że czasem nie warto się męczyć tylko dobrze jest kupić gotowe mieszanki.