Press "Enter" to skip to content

Gdzie dostaniemy finansowanie bez BIK?

Łukasz 0

Zdarza się, że stajemy przed sytuacją, w której musimy skorzystać z finansowania, które zapewnia nam, że nie będziemy podlegać badaniu pod kątem obecności negatywnych wpisów o naszej osobie bądź firmie w bazach informacji gospodarczych. Wpisy w bazach informacji gospodarczej mogą nam skutecznie pokrzyżować wiele planów związanych z finansowaniem, warto zatem wcześniej zorientować się w jakich firmach pożyczkowych jakie bazy są sprawdzane.

Bez BIK, czyli jak?

szybkie pożyczki bez bikIstnieją firmy, dla których największym zabezpieczeniem spłacalności zobowiązania jest historyczny status spłat, brak opóźnień, brak nieuregulowanych zobowiązań. Są również firmy, które patrzą głównie na wiarygodność kredytową na podstawie analizy dokumentów dochodowych. Wówczas, jeżeli będziemy posiadać zdolność do spłaty zobowiązania to takie zobowiązanie zostanie nam udostępnione. Ale są również firmy, które posiłkują się innymi metodami weryfikacyjnymi. Jeżeli kiedyś mieliśmy kłopoty ze spłacaniem swoich zobowiązań to warto, abyśmy spróbowali wziąć pożyczkę bez sprawdzania bazy BIK. Szybkie pożyczki bez BIK umożliwiają finansowania na podstawie alternatywnych zabezpieczeń, poręczeń lub innych możliwości weryfikacyjnych. Zdarza się również, że same banki oferują możliwość wzięcia pożyczki bez sprawdzania bazy BIK na podstawie zautomatyzowanych procesów decyzyjnych opartych np. na podstawie aktualnych lub historycznych wpływów na konto klienta.

Brak sprawdzania bazy BIK bardzo często wiąże się jednocześnie z szybkością podejmowanej decyzji. Zazwyczaj BIK jest podstawą do wygenerowania oferty dla klienta nie będącej jeszcze przygotowaną umową pożyczki/kredytu, ale jest również podstawą do wnikliwej analizy jeszcze dla analityka kredytowego podejmującego ostateczna decyzję w naszej sprawie.